Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2009-01-22

Hydro-Vacuum S.A. 15-tą firmą innowacyjną w kraju


Ranking innowacyjnych firm w Polsce został opublikowany w końcu 2008 roku przez dziennik Rzeczpospolita. Przedsiębiorstwo Hydro-Vacuum S.A. znalazło się w zaszczytnym gronie "Najbardziej Innowacyjnych Firm", gdzie uplasowało się na wysokim 15 miejscu. W poprzednich edycjach konkursu spółka zajmowała w 2005 roku 36 miejsce, a w 2007 16 miejsce. Kryteria rankingu promują firmy, które wprowadzają na rynek nowe lub znacząco ulepszone towary, usługi oraz potrafią wdrażać innowacyjne rozwiązania. Miejsce w rankingu ustalane było wg sumy punktów uzyskanych we wszystkich obszarach podlegających ocenie.

Głównymi kryteriami były:

  • stosunek nakładów na działalność badawczo-rozwojową (B+R) do przychodów,
  • stosunek liczby zatrudnionych w B+R do ogółu zatrudnionych,
  • wartość prac B+R w stosunku do przychodów,
  • uzyskane patenty,
  • wykorzystanie środków zewnętrznych,
  • współpraca w zakresie B+R z wyższymi uczelniami i jednostkami badawczo-rozwojowymi.

Innowacyjność to nie tylko nowoczesne technologie, ulepszone laboratoria, oraz chronione patenty ale również odwaga i determinacja do wprowadzania zmian. Hydro-Vacuum S.A. co roku zwiększa nakłady na rozwój, niezależnie od sytuacji rynkowej. Kładzie nacisk na dostosowanie wyrobów do potrzeb klienta, by sprostać wyzwaniom konkurencji krajowej i zagranicznej. Wprowadza nowoczesne technologie, prowadzi ciągły proces usprawniania procedur i procesu produkcji, umiejętnie korzysta z wiedzy i doświadczenia zespołu pracowników.

Potwierdzeniem innowacyjności Hydro-Vacuum S.A. jest otrzymanie w 2008 roku nagród:

  • Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich "Instalacje 2008" za pompę do cieczy zanieczyszczonych FZ,
  • Lider Instalacji 2008 za przepompownię ścieków z separacją ciał stałych - przyznaną przez redakcję miesięcznika "Rynek Instalacyjny".

Na te sukcesy fabryki pomp Hydro-Vacuum S.A. składa się przede wszystkim praca załogi fabryki, a w szczególności ponad dwudziestoosobowego zespołu inżynierów z działu badawczo-rozwojowego, który z determinacją pracuje nad udoskonaleniem i wdrażaniem nowych wyrobów.
W ostatnim czasie w Hydro-Vacuum S.A.:

Układ pompowy o wydajności 400 m3/h i podnoszeniu 60m skonstruowany w oparciu o cztery pompy MV o mocy 30kW każda.Determinacja Hydro-Vacuum S.A. we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań sprawia, że Klient użytkując produkty fabryki czerpie z tego wielorakie korzyści. Pompy mają coraz większą sprawność przez co są oszczędniejsze w zużyciu energii. Wszystkie urządzenia są bezpieczne w użytkowaniu - spełniają wszelkie konieczne dyrektywy i normy europejskie. Hydro-Vacuum S.A. jest bardzo elastyczne w obsłudze Klienta - wiele pomp i systemów pompowych jest specjalnie dobieranych, projektowanych, a potem produkowanych według potrzeb Klienta tak, aby finalny produkt jak najlepiej spełniał jego oczekiwania.Obserwuj nas na kanałach: