Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2009-04-16

Nowe pompy głębinowe GCA.5


Oferta handlowa Hydro-Vacuum S.A., polskiego producenta pomp i systemów pompowych, została poszerzona o nowy agregat głębinowy typu GCA.5. Zakres wydajności eksploatacyjnej zespołu pompowego mieści się w granicach od 30 do 75 m3/h . Nowy produkt zastąpi produkowaną do tej pory pompę typu GC.5.
Prace badawczo-rozwojowe nad modernizacją konstrukcji prowadzone były przez pracowników Działu Badawczo Rozwojowego Hydro-Vacuum S.A. kierowanego przez Dyrektora ds. Rozwoju mgr inż. Jerzego Kossowicza, a w szczególności Zespołu Projektowego mgr inż. Roberta Furmańskiego we współpracy z naukowcami Politechniki Gdańskiej, Katedry Maszyn Hydraulicznych i Mechaniki Płynów.
Układ przepływowy optymalizowany był z wykorzystaniem programu do analizy przepływów NUMECA. W konsekwencji prowadzonych prac nowy zespół pompowy uzyskuje wysoką sprawność w całym zakresie wydajności eksploatacyjnej.

Nowa pompa GCA.5 charakteryzuje się :

  • specyficznie ukształtowanym geometrycznie układem hydraulicznym, dającym wysoką sprawność energetyczną. W optymalnym punkcie pracy sprawność pompy jest o 4 % wyższa niż w hydraulice wcześniejszej. W zakresie wydajności eksploatacyjnej maksymalny przyrost sprawności sięga nawet 9% (w porównaniu do pompy GC5),
  • większą wysokością podnoszenia ze stopnia w porównaniu do pompy ją poprzedzającej, co pozwoliło uzyskać maksymalną wysokość podnoszenia 520 m;
  • zastosowaniem niezwykle odpornych na trudne warunki pracy rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych i materiałowych w układach: łożyskowania, przeniesienia napędu, połączeniach gwintowych i kołnierzowych. Innowacje te zostały sprawdzone dzięki uprzejmości i ścisłej współpracy Dyrekcji i pracowników Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie w warunkach wieloletniej eksploatacji pomp w odwadnianiu kopalni , a także osób z działów technicznych kilku firm wodociągowych.

Szczegółowe informacje o nowych pompach (charakterystyki, gabaryty)

Program Doboru Pomp, Przepompowni i Tłoczni Ścieków Hydro-Vacuum S.A


Obserwuj nas na kanałach: