Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2009-06-04

Hydro-Vacuum S.A. - podwójny sukces


Podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2009, które odbyły się pod koniec maja w Bydgoszczy Hydro-Vacuum S.A. została uhonorowana nagrodą Grand Prix za agregat głębinowy GCA.5 oraz wyróżnieniem za najciekawszą ekspozycję targową.
Hydro-Vacuum S.A. jest jednym z największych, producentów pomp i systemów pompowych w Polsce. W ostatnim roku, po raz kolejny, oferta fabryki została poszerzona o nowe i zmodernizowane wyroby.

Jednym z nich jest agregat głębinowy typu GCA5. Nagrody Grand Prix WOD-KAN przyznawane są od pierwszej edycji targów dla wyrobów innowacyjnych, dedykowanych branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Zespół pompowy GCA5 został wybrany spośród 30 produktów zgłoszonych do konkursu przez 24 wystawców WOD-KAN 2009. Wysokie walory pompy, zostały profesjonalnie przedstawione jury konkursu, w formie prezentacji przez Kierownika Zespołu Konstrukcyjnego mgr. inż. Roberta Furmańskiego. Prezentacja była uzupełniona obszernymi wyjaśnieniami Dyrektora ds. Badań i Rozwoju mgr. inż. Jerzego Kosowicza, który odpowiadał na dociekliwe pytania oceniających. Powstawanie nowych produktów w Hydro-Vacuum S.A. jest możliwe dzięki istnieniu w fabryce własnego działu badawczo rozwojowego, współpracy z uczelniami technicznymi oraz pozyskiwaniu środków na projekty badawczo - rozwojowe z MNiSW.

Kolejny sukces na tych targach, a mianowicie uzyskanie wyróżnienia za najciekawszą ekspozycję wypracowali pracownicy Działu Marketingu. Organizacja tegorocznej ekspozycji na targach była trudnym wyzwaniem. Z jednej strony ze względu na dający się wszystkim we znaki kryzys, środki na udział w targach zostały ograniczone, a z drugiej stoiska wystawców są coraz bardziej wymyślne i trzeba dobrej idei, aby zostać zauważonym. Wbrew wszelkim tendencjom ostatnich lat organizatorzy stoiska Hydro-Vacuum S.A. wypracowali i przyjęli ryzykowny projekt, wprowadzenia minimalnej zabudowy stoiska i maksymalnej prezentacji wyrobów. Łącznie firma pokazała ponad 30 produktów w tym wiele nowości, a wśród nich: pompę do ścieków FZ.6, tłocznię do ciasnej zabudowy typu TSB, całą rodzinę pomp odśrodkowych, jednostopniowych w tym pompę dwustrumieniową. Zainteresowanie wizytujących wzbudzał też pokaźnych gabarytów zestaw hydroforowy, szeroki asortyment pomp głębinowych i licznie prezentowane pompy do ścieków. Koncepcja ta okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Stoisko cieszyło się bardzo dużą frekwencją, a zwiedzający podkreślali, że cenią sobie możliwość spotkania z produktami, przyjrzenia się im z bliska, a wręcz dotknięcia. Nie pozwala na to natomiast obowiązujący obecnie powszechny trend umieszczania na stoiskach jedynie ekranów do prezentacji elektronicznych, stolików i katalogów. W efekcie targi podobnie, jak najbardziej popularne źródło informacji o produktach czyli Internet, nie pozwalają na bezpośrednie zetknięcie z produktem. Tą tezę przedstawiali zarówno profesjonaliści pracujący np. w biurach projektowych czy zakładach wodociągowo-kanalizacyjnych, jak też studenci i uczniowie.Rzadko dziś spotykana koncepcja stoiska Hydro-Vacuum S.A. została również dostrzeżona i wysoko oceniona przez Komisję konkursową WOD-KAN w konsekwencji czego przyznano firmie wyróżnienie za najciekawszą ekspozycję targową.Nagrody i wyróżnienia reprezentantom Hydro-Vacuum S.A. zostały wręczone na gali w Filharmonii Pomorskiej przez Wiceministra Środowiska Stanisława Gawłowskiego wraz ze szczególnymi słowami uznania dla tak dużego dorobku polskiej firmy.

Podwójny sukces, jaki odniosła fabryka pomp Hydro-Vacuum S.A. na targach WOD-KAN 2009 jest sukcesem załogi ale daje przede wszystkim pewność Klientom fabryki, że nabywając produkty Hydro-Vacuum S.A. dokonują dobrego wyboru.Obserwuj nas na kanałach: