Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2010-10-03

Hydro-Vacuum SA na Międzynarodowych Targach IFAT 2010 w Monachium


W dniach 13-17 września 2010r. Hydro-Vacuum S.A. uczestniczyła w prestiżowych Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska – Woda, Ścieki, Odpady, Recycling IFAT ENTSORGA w Monachium. Bogata oferta firmy przygotowana była w oparciu o dwie linie produktów: pompy i systemy pompowe do wody czystej oraz pompy i systemy pompowe do ścieków i objęła około 25-u wyrobów. Zostały one doskonale zaprezentowane na perfekcyjnie przygotowanym stoisku. Ekspozycja Hydro-Vacuum S.A. zwracała uwagę większości profesjonalistów branży wodno-ściekowej zwiedzających targi, a także obecnej na wystawie konkurencji. Targowi goście wysoko oceniali nie tylko prezentowane przez Hydro-Vacuum S.A. pompy, spełniające wymogi współczesnego użytkownika ale też szeroką informację techniczną, jaką można było uzyskać od profesjonalnej obsługi stoiska. Dodatkowym atutem prezentacji był fakt, że informacje były przekazywane w kilku językach, co dawało bardzo duży komfort zwiedzającym. W sumie na stoisku przeprowadzono około 2000 rozmów i spotkań.

Targi IFAT ENTSORGA 2010 odbyły się w jednym z największych i najnowocześniejszych ośrodków targowych na świecie - na Nowych Terenach Targowych w Monachium. Oferta tegorocznej edycji targów obejmowała zagadnienia gospodarki wodno-ściekowej, ochrony środowiska i ekologii. Wystawcy w tym Hydro-Vacuum S.A., mieli szansę dotrzeć do imponującej liczby: 110 000 zwiedzających ze 185 krajów. Firma znalazła się wśród 2730 wystawców z 49 krajów. Z Polski swoje ekspozycje prezentowało 16-tu wystawców. W pawilonie skupiającym producentów pomp znalazło się kilkudziesięciu bezpośrednich konkurentów Hydro-Vacuum S.A. z Europy i Świata. Udział Hydro-Vacuum S.A. w IFAT ENTSORGA 2010 umożliwił zaprezentowanie się firmy na najważniejszej platformie wymiany wiedzy i doświadczeń dla ludzi z branży. Pośród wielu podobnych imprez tylko IFAT tak licznie przyciąga na swoje forum decydentów i istotnych uczestników rynku.

We wspaniałej scenografii stoiska, Hydro-Vacuum S.A. prezentowała szeroki wachlarz pomp, systemów pompowych, elektronicznych urządzeń zarządzających pracą jednostkowych pomp jak i opartych o nie systemów. Przedstawiono zarówno wyroby funkcjonujące w ofercie firmy od dłuższego czasu jak i nowości rynkowe. Szerokość i kompleksowość oferty, różnorodność eksponowanych produktów, zdecydowanie wyróżniały się na tle konkurencji.W zakresie pomp do wody czystej pokazano między innymi bogatą linię pomp głębinowych z najnowszym modelem: pompą GCA.5. Specyficznie ukształtowany geometrycznie układ hydrauliczny tej pompy jest przedmiotem patentu. Pozwala on na osiąganie przez pompę bardzo wysokiej sprawności energetycznej. Kolejną prezentowaną nowością były pompy dwustrumieniowe typu DHV. Hydro-Vacuum S.A. oferuje bardzo wiele typowielkości pomp DHV charakteryzujących się szerokim zakresem pracy, dzięki czemu możliwe są optymalne dobory pomp na zadane parametry. Oprócz wspomnianych nowości na stoisku z przeznaczeniem do cieczy nie zanieczyszczonych prezentowano: pompy samozasysające, jednostopniowe odśrodkowe, pompy pionowe „in-line”, zestawy do podnoszenia ciśnienia z nowoczesnymi układami elektronicznymi sterującymi ich pracą.

Dużą część ekspozycji Hydro-Vacuum S.A. zajmowały pompy i systemy pracujące w instalacjach do odprowadzania ścieków. Praktycznie jest to nowa gałąź w produkcji fabryki. Szczególne miejsce zajmują w tym zakresie przepompownie ścieków z separacją ciał stałych nazywane tłoczniami. Najnowszym produktem w tym zakresie jest tłocznia typu TSB, „młodsza siostra” tłoczni typu TSA. Tłocznia TSB charakteryzuje się kompaktowością konstrukcji, co pozwala na stosowanie mniejszych średnic zbiorników do zabudowania tłoczni. Potwierdzone patentami unikalne rozwiązania zastosowane w tłoczniach TS bardzo interesowały zwiedzających stoisko. W części stoiska z produktami do ścieków rzucała się w oczy kilkumetrowa konstrukcja pompy typu FZ.7. Jest to również nowa pompa opracowana przez inżynierów-konstruktorów Działu Badawczo-Rozwojowego Hydro-Vacuum S.A. Wydajność pompy sięga 900 m3/h, a mnogość odmian konstrukcyjnych zapewnia elastyczny dobór pod wymagania klienta. Pompy typu FZ przeznaczone są do pompowania wody brudnej, deszczówki, ścieków, do zastosowania zarówno w tradycyjnych przepompowniach ścieków jak i w instalacjach, gdzie jako napęd pompy stanowią silniki chłodzone powietrzem. Typoszereg pomp FZ jest cały czas poszerzany o nowe odmiany i Hydro-Vacuum S.A zapowiada wkrótce premierę nowych konstrukcji tego typu.Hydro-Vacuum S.A. poprzez starannie przygotowane stoisko wyróżniało się nie tylko na tle producentów krajowych ale i zagranicznych konkurentów. Na prawie 100-u metrowym stoisku dominowały granat i biel, kojarzące się odwiedzającym z barwami firmy. Ogromne logo umieszczone na stalowej konstrukcji ponad ekspozycją przyciągało zwiedzających oraz jednoznacznie zaznaczało miejsce ekspozycji targowej Hydro-Vacuum S.A. Przygotowano również komfortowe warunki dla rozmów z potencjalnymi kontrahentami, ta wydzielona część znakomicie funkcjonowała podczas wszystkich pięciu dni imprezy. Profesjonalna obsługa stoiska, aż w 5 językach przedstawiała ofertę fabryki zwiedzającym. Przez wszystkie dni targów stoisko Hydro-Vacuum S.A. cieszyło się ogromną frekwencją zwiedzających. Wśród osób zainteresowanych produktami firmy przeważali przedstawiciele firm z krajów arabskich, firm niemieckich zajmujących się min. budową studni czy projektowaniem, a także tureckich, belgijskich, brytyjskich, holenderskich, norweskich, szwedzkich, rosyjskich, ukraińskich, czeskich i słowackich, a także i to w dużej liczbie polskich. Kontakt z firmą nawiązało wiele firm handlujących pompami i rozważających poszerzenie swojej oferty o pompy fabryki. Wszyscy zwiedzający targi zgodnie wyrażali uznanie dla przygotowanej z rozmachem ekspozycji oraz profesjonalizmu obsługi stoiska, a także byli mile zaskoczeni możliwościami produkcyjnymi Hydro-Vacuum S.A. i faktyczna siłą fabryki w porównaniu z szeroką konkurencją.

Poprzez obecność na Targach IFAT 2010 Hydro-Vacuum S.A. potwierdziło swoje miejsce wśród światowych liderów branży pompowej jako innowacyjnego producenta energooszczędnych pomp i systemów pompowych dla zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Pierwsze kontakty po targowe pokazują duże szanse na nawiązanie nowych kontaktów handlowych i wzmocnienie kontaktów z wcześniejszymi partnerami firmy. Ocena tegorocznej obecności na targach IFAT skłania do podjęcia decyzji o obecności Hydro-Vacuum S.A. na kolejnej edycji targów za 2 lata.Obserwuj nas na kanałach: