Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2011-10-11

Nowe pompy głębinowe GDC.2 i GDC.4


Oferta handlowa Hydro-Vacuum S.A., polskiego producenta pomp i systemów pompowych, została poszerzona o nowe pompy głębinowe typu GDC.2 i GDC.4. Zakres wydajności eksploatacyjnej zespołu pompowego GDC.2 mieści się w granicach od 60 do 240 m3/h natomiast GDC.4 od 120 do 360 m3/h. Docelowo nowe pompy zastąpią produkowane do tej pory pompy typu GDB.2 i GDB.4
Prace badawczo-rozwojowe nad modernizacją konstrukcji prowadzone były przez pracowników Działu Badawczo-Rozwojowego Hydro-Vacuum S.A. w ramach projektu celowego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Projekt realizowany był etapowo począwszy od prac studyjnych, laboratoryjnych po prace związane z wdrożeniem do produkcji. Podczas realizacji projektu wykorzystano metodę szybkiego prototypowania „Rapid Prototyping” oraz numeryczne metody obliczeń dwu i trójwymiarowych przepływów do projektowania kanałów, jako narzędzia wspomagające proces opracowywania i projektowania geometrii kanałów przepływowych. Do analizy i optymalizacji przepływu wykorzystano program Ansys Fluend.
Do procesie produkcji elementów do pomp GDC zastosowano innowacyjną metodę polegającą na zastosowaniu nowoczesnej strzelarki do formowania metodą zimnych rdzeni. Jej zastosowanie przyczyniło się do zwiększenia jakości odlewów czyli zmniejszenia chropowatości, zwiększenia dokładności i powtarzalności wykonywanych części co jest niezmiernie ważne przy produkcji seryjnej pomp.
Nowe pompy charakteryzują się wysoką sprawnością energetyczną, która w optymalnym punkcie dla GDC.2 wynosi 79% a dla GDC.4 jest to 80%. Dzięki większej sprawności uzyskana wysokość podnoszenia jest większa przy zastosowaniu silnika o takiej samej mocy.

Obserwuj nas na kanałach: