Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2011-11-30

Medal Europejski dla Hydro-Vacuum S.A.


Innowacyjna Tłocznia ścieków typu TSA, TSB znalazła się w gronie laureatów XII edycji konkursu dla Wyrobów i Usług organizowanego przez Business Centre Club zdobywając tym samym Medal Europejski.
Medal Europejski jest niekomercyjnym, ogólnopolskim przedsięwzięciem, którego celem jest wsparcie polskich produktów i usług na rynku Unii Europejskiej oraz przybliżenie idei Unii Europejskiej środowisku przedsiębiorców. Medalem wyróżniane są produkty, które spełniają standardy europejskie. Nagroda jest jednocześnie rekomendacją wystawioną wyróżnionym usługom i produktom przez najważniejszą dla przedsiębiorców instytucję działającą przy Komisji Europejskiej - Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych (reprezentowane przez ministra ds. członkostwa w UE) oraz przez Business Centre Club. Medal Europejski przyznawany jest już od 11 lat, a wśród nagrodzonych nim firm są zarówno najwięksi polscy producenci, banki, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, liderzy branży budowlanej, firmy informatyczne i telekomunikacyjne, jak również mniejsze przedsiębiorstwa, znane na lokalnym rynku, uczelnie wyższe, a także media.

Nominowany produkt (usługa lub wyrób) musi spełniać wymagane prawem normy, mieć odpowiednie licencje, patenty itp. Istotna jest dynamika firmy, zdobyte nagrody i certyfikaty. Komisja Weryfikacyjna ocenia także czy, i w jaki sposób firma wykorzystuje możliwości, jakie daje członkostwo Polski w Unii Europejskiej - czy korzysta ze szkoleń, seminariów na temat gospodarki europejskiej, konsultacji i analiz prawnych, badań rynku itp. Firma, która nominowała nagrodzoną usługę lub wyrób otrzymuje dyplom oraz medal z brązu.

Finał XXII edycji konkursu dla Wyrobów i Usług, organizowanego przez Business Centre Club odbył się w 9 listopada 2011r. w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Medale wręczali: prezes BCC Marek Goliszewski, podsekretarz stanu ds. polityki europejskiej i praw człowieka w MSZ Grażyna Bernatowicz, przewodniczący Rady Głównej, członek Rady Organizatorów BCC gen. Leon Komornicki. Nagrodę odebrała Dyrektor ds. Finansowych Alicja Staromłyńska.

Kolejne wyróżnienie – Medal Europejski – jakie zdobyła Tłocznia ścieków TSA, TSB jest potwierdzeniem doskonałej jakości i funkcjonalności tego urządzenia stanowiącego istotny element wielu instalacji kanalizacyjnych w Polsce.Tłocznia ścieków typu TSA, TSB to kompletne urządzenie składające się z podzespołu zbiornika z komorą rozdzielająco-przelewową, systemu separatorów ciał stałych, pomp z wirnikiem kanałowym o wysokiej sprawności, urządzenia zabezpieczająco-sterującego, ultradźwiękowego miernika poziomu, elementów wyposażenia hydraulicznego (kołnierzy, trójników, kolan, zaworów kulowych, zasuwy nożowej) oraz sterowania. Całość tłoczni zabudowuje się w suchym zbiorniku podziemnym, dzięki czemu obsługa jest dużo łatwiejsza niż w przypadku typowych przepompowni z pompami zatapialnymi.

Obecnie przyznany Medal Europejski XXII edycji jest już czwartą tego rodzaju nagrodą dla Hydro-Vacuum S.A. Poprzednie Medale Europejskie zostały przyznane dla: pomp głębinowych, pomp samozasysających typu SKC i SKD, usługi odlewnicze i żeliwo sferoidalne.Obserwuj nas na kanałach: