Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2012-06-18

Innowacyjny wyrób inżynierów Hydro-Vacuum S.A. nagrodzony w Bydgoszczy


Podczas XX Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2012, które odbyły się pod koniec maja w Bydgoszczy Hydro-Vacuum S.A. została uhonorowana nagrodą Grand Prix za Pompy FZ z silnikami elektrycznymi o stopniu ochrony przeciwporażeniowej IP68 z wewnętrznym układem chłodzenia.

Hydro-Vacuum S.A. jest jednym z największych, producentów pomp i systemów pompowych w Polsce. W ostatnim roku, po raz kolejny, oferta fabryki została poszerzona o nowe i zmodernizowane wyroby.
Jednym z nich są pompy FZ z wewnętrznym układem chłodzenia. Nagrody Grand Prix WOD-KAN przyznawane są od pierwszej edycji targów dla wyrobów innowacyjnych, dedykowanych branży wodociągowo – kanalizacyjnej. Pompa FZ z silnikiem elektrycznym o stopniu ochrony przeciwporażeniowej IP68 z wewnętrznym układem chłodzenia została wybrana spośród kilkudziesięciu produktów zgłoszonych do konkursu przez wystawców WOD-KAN 2012.


Powstawanie nowych produktów w Hydro-Vacuum S.A. jest możliwe m.in. dzięki istnieniu w fabryce własnego działu badawczo rozwojowego, współpracy z uczelniami technicznymi. Inżynierowie Działu Badawczo-Rozwojowego Hydro-Vacuum S.A. opracowali innowacyjny napęd dla pomp FZ, w którym dzięki wykorzystaniu metod obliczeń numerycznych CFD zoptymalizowano kształt i przepływ w układzie wewnętrznym. Optymalizacja miała na celu intensyfikację wymiany ciepła przy zachowaniu małej wydajności i strat w obiegu wewnętrznym. W efekcie tych prac opracowano innowacyjny układ chłodzenia, w którym przy minimalnym wydatku energetycznym zachowane są wymagane warunki chłodzenia silnika. Pompy FZ z wdrażanymi silnikami o mocach od 1,1 do 160 kW o stopniu ochrony IP68 będą mogły pracować w suchych przepompowniach ścieków, przepompowniach okresowo zalewanych wodami gruntowymi oraz stosowane będą w tłoczniach z separacją ciał stałych montowanych na terenach podmokłych.

Specjalną prezentację dla jury konkursu targów WODKAN przeprowadził Główny Specjalista ds. Obliczeń Numerycznych Hydro-Vacuum S.A. dr inż. Marcin Janczak. Nagroda Grand Prix reprezentantom Hydro-Vacuum S.A. została wręczona na gali w Filharmonii Pomorskiej.

Sukces, jaki odniosła fabryka pomp Hydro-Vacuum S.A. na targach WOD-KAN 2012 jest sukcesem załogi ale daje przede wszystkim pewność Klientom fabryki, że nabywając produkty Hydro-Vacuum S.A. dokonują dobrego wyboru.Obserwuj nas na kanałach: