Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2013-05-21

Relacja z targów Wasser Berlin International 2013


W dniach 23-26 kwietnia 2013r. Hydro-Vacuum S.A. uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Gospodarki Wodno-Ściekowej WBI w Berlinie. Stoisko o powierzchni 60m2 Hydro-Vacuum S.A. zajmowała wraz partnerem HV na rynku niemieckim firmą FLUIDSERV.
Targi WBI odbywały się na terenach targowych Berliner Messe. Aktualnie jest to 26 hal o powierzchni 160 tys. m2. Znajduje się tu również Berlińskie Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

Targi WBI organizowane są w cyklu 2 letnim. Są to targi o wyraźnym profilu branżowy wodno-kanalizacyjnym. Tegoroczne targi zgromadziły ponad 600 wystawców.Ofertę Hydro-Vacuum S.A. stanowiły dwie linie produktów: pompy i systemy pompowe do wody czystej oraz pompy i systemy pompowe do ścieków. Wśród pomp do wody czystej uwagę zwiedzających zwracały uwagę pompy głębinowe GDC.4, GCA.6 w wykonaniu z brązu. Obok pomp głębinowych prezentowana była pompa dwustrumieniowa DHV. Dopełnieniem oferty pomp do wody były pompy SKA, NHV, MV. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się pompa FZ.9, która swoimi gabarytami dominowała nie tylko stoisku Hydro-Vacuum S.A. Większość zwiedzających przystawała obok pompy i zainteresowaniem dopytywała się o szczegóły. Centralne miejsce na stoisku zajmowała tłocznia ścieków typu TSB. Interesujące były też zapytania o tłocznie ścieków które głównie pochodziły od klientów z rynków byłego WNP oraz krajów bałkańskich.Stoisko trójstronnie otwarte zostało zaprojektowane przez pracowników Działu Strategii, Promocji i Cen. Projekt uwzględniał wystawienie się na stoisku dwóch firm tj. Hydro-Vacuum S.A. oraz FLUIDSERV. Obsługę stoiska z ramienia Hydro-Vacuum S.A. stanowili pracownicy Działu Eksportu: Piotr Nowacki, Joanna Warachewicz oraz Działu Doradców Technicznych i Strategii Produktowo-Rynkowej Zbigniew Pawłowski. Stoisko Hydro-Vacuum S.A. odwiedziło bardzo wielu gości głównie z Niemiec ale również z krajów byłego WNP, północnej Afryki, Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Skandynawii. Okazało się również, że bardzo wielu Polaków przyjechało na targi WBI Berlin i z miłym zaskoczeniem zwiedzali stoisko HV. Obecność Hydro-Vacuum S.A. na tych targach oraz fakt wspólnego stoiska z niemiecką firmą FLUIDSERV podkreślały międzynarodowy zasięg naszej firmy.

Targi WBI są kolejnymi targami zagranicznymi, na których stwierdzamy obecność tzw. wystaw narodowych (czy też w przypadku Niemców wystaw grupujących firmy z poszczególnych landów) gdzie wystawcy zagraniczni otrzymują istotne wsparcie finansowe od swoich ministerstw gospodarki aby chcieli się wystawiać - firmy polskie niestety wszystkie koszty muszą pokryć same - dlatego odnotowaliśmy zapewne obecność tylko 3 firm polskich jako wystawców.Targi zagraniczne takie jak WBI Berlin dają szansę na poznawanie nowych klientów i otwieranie nowych możliwości handlowych - odmiennie niż targi krajowe, które są tylko lokalnymi i potwierdzają istnienie firmy i dalszy rozwój jej oferty. Targi krajowe (WODKAN, TIWS) w przeważającej części zwiedzają przedstawiciele film polskich. Natomiast targi typu WBI Berlin mają charakter międzynarodowy nie tylko odnośnie pochodzenia wystawców ale również odwiedzających targi. Przewijają się na nich klienci niemal z całego świata, co stwarza zupełnie nowe możliwości rozwoju sprzedaży oraz poznawania wymagań poszczególnych rynków.

Poprzez obecność na Targach WBI 2013 Hydro-Vacuum S.A. wzmocniło swoją obecność na zachodnich rynkach Europy i potwierdziło swoje miejsce wśród światowych producentów energooszczędnych pomp i systemów pompowych dla zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków.

Galerie zdjęć

Obserwuj nas na kanałach: