Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2013-06-05

Hydro-Vacuum S.A. na targach WODKAN oraz AQUA-THERM


W maju 2013 miały miejsce dwie imprezy targowe, w których Hydro-Vacuum S.A. brała udział jako wystawca:
  • 7-9 maja – XXI Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2013 w Bydgoszczy
  • 14-17 maja – Międzynarodowe Targi AQUA-THERM 2013 w Kijowie na Ukrainie.


Targi WODKAN są to targi specjalistyczne skierowane do odbiorcy z branży wodociągowo-kanalizacyjnej. 75% produktów Hydro-Vacuum dedykowanych jest klientom z tej branży stąd potrzeba uczestnictwa w imprezie. Rok miniony i lata najbliższe to ewidentny spadek inwestycji w branży, co też odbija się na randze takiej imprezy jak WODKAN zarówno od strony malejącej liczby wystawców (szczególne producentów zagranicznych), jak i malejącej liczby przedstawicieli eksploatacji zwiedzających targi. Targi w Bydgoszczy z roku na rok tracą swój międzynarodowy charakter i stają się targami lokalnymi o wadze tylko dla rynku polskiego. Jednak dla naszej firmy rynek polski jest rynkiem najważniejszym stąd decyzje o corocznym uczestnictwie w imprezie.

Targi WODKAN od kilku już lat odbywają się w specjalnych namiotach wystawowych rozkładanych tylko na czas trwania targów o łącznej powierzchni 15 000 m2 oraz na terenie otwartym. Namioty wystawowe wyposażone są w podłogę drewnianą co uniemożliwia umieszczenie na stoisku wielkogabarytowych i ciężkich eksponatów. Z tego też powodu część wystawców - w tym Hydro-Vacuum S.A. – korzysta zarówno z powierzchni pod namiotem jak i zewnętrznej.

W tym roku stoisko Hydro-Vacuum S.A. miało powierzchnię 96 m2 oraz około 12m2 powierzchni zewnętrznej przy namiocie wystawowym. Było to jedno z największych stoisk na tegorocznych targach. Projekt stoiska zakładał symboliczny podział powierzchni na 2 części: jedna z przeznaczeniem na produkty z linii produktowej „Woda” a druga dla produktów „Ścieki”. Na stoisko zostały zaprezentowane m.in. pompy głębinowe w tym GDC.4, GCA.6 w wykonaniu z brązu, pompy jednostopniowe NHV, MV, nowość: pompa MVL (odśrodkowe jednostopniowe pompy w układzie „in-line” do zastosowań w przemysłowych systemach wodociągowych), pompy samozasysające SKA, pompy wielostopniowe OPA, OPB, zestaw hydroforowy ZHE, pompy dwustrumieniowe. W grupie produktów przeznaczonych do przepompowywania ścieków zaprezentowano: tłocznie ścieków typu TSA, TSB, przepompownię ścieków PSA, armaturę wraz z zestawami sprzęgającymi ZSP oraz pompami FZ.3 stanowiącymi wyposażenie przepompowni PSD, całą rodzinę pomp do ścieków FZ. Na zewnątrz namiotu wystawowego znalazły się pompa FZ.9 oraz DHV.

Kilkuosobowa obsługa stoiska Hydro-Vacuum S.A. składająca się z pracowników Działu Sprzedaży Krajowej i Obsługi Klienta, Działów Doradców Technicznych i Strategii Produktowo-Rynkowej, Działu Badawczo Rozwojowego a także Sekcji Eksportu służyła wszelkimi informacjami gościom odwiedzającym nasze stoisko. Tradycyjnie przeważająca większość osób zwiedzających targi to pracownicy polskich przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, firm budowlano-montażowych, projektanci instalacji wod-kan. Obsługa stoiska przekazywała informacje na temat nowości w ofercie HV tj. pomp jednostopniowych MVL, zmodernizowanym typoszeregu pomp głębinowych GCA, pomp wielostopniowych pionowych OPB i opartych na nich zestawach ZHB jak również zestawów ZHE opartych o pompy ze stali nierdzewnej, całej gamie nowych pomp FZ.Odmiennie niż w Polsce Targi AQUA-THERM w Kijowie dedykowane dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej i ciepłowniczej są ciągle, chętnie odwiedzane przez przedstawicieli eksploatacji zarówno z Ukrainy, jak i byłych krajów WNP, a producenci krajowi i zagraniczni gremialnie korzystają z okazji, aby pokazać swoje produktu. Mimo, że podobnie jak na rynku polskim ten rok na Ukrainie charakteryzuje się istotnym obniżeniem nakładów na inwestycje w branży wodociągowo-kanalizacyjnej wśród wystawców nie zbrakło żadnego z liczących się w Europie producentów pomp. Tegoroczna edycja targów miała miejsce w Międzynarodowym Centrum Wystawowym (IEC) w Kijowie. Wydarzenie zgromadziło setki krajowych i zagranicznych wystawców, którzy zaprezentowali swoje najnowsze produkty oraz odwiedzających chętnych zgłębiać swoją wiedzę w kierunku nowych rozwiązań technicznych i technologicznych. W liczbach wygląda to następująco: 40 964 odwiedzających i 750 wystawców z 30 krajów.

Hydro-Vacuum S.A. prezentowało swoja ofertę na powierzchni 50m2. Na stoisku zaprezentowano szeroki wachlarz produktów, poczynając od pomp do wody czystej, a w tym: pomp głębinowych GAB, GBC, GCA, pomp odśrodkowych jednostopniowych NHV 80, MV 60, DHV, układów pompowych do podnoszenia ciśnień typu ZHA; po najnowsze pompy i systemy pompowe do ścieków takie jak: pompa FZ.6 IP68 z wewnętrznym układem chłodzenia cieczą (specjalnie wykonany przekrój-eksponat), i największą produkowaną obecnie pompę do ścieków FZ.9. Na stoisku HV prezentowano również zbiorniki hydroforowe, łączniki ciśnieniowe LCA, LPA, pompy PFA.

Obsługę stoiska Hydro-Vacuum S.A. zapewniły połączone siły pracowników Sekcji Eksportu Hydro-Vacuum S.A. Joanna Kamińska, Działu Doradców Technicznych i Strategii Produktowo-Rynkowej Zbigniew Pawłowski, oraz „TOV” Hydro-Vacuum Ukraina Vitaliy Bachynsky i Sergey Reznik.

Stoisko odwiedzali zarówno obecni klienci HV na Ukrainie jak i potencjalni, a także liczni projektanci. Przeprowadzono rozmowy na tematy dostaw na ten rynek kolejnych produktów oczywiście pod warunkiem pozyskania środków na inwestycje. Doszło do spotkań przedstawicieli Zarządu Hydro-Vacuum S.A. z Dyrektorami kilku największych firm wodociągowych na Ukrainie. Interesujące były też rozmowy o tendencjach na Ukrainie w zakresie wprowadzanych na tym rynku rozwiązań technicznych, szczególnie w zakresie systemów do ciśnieniowego przetłaczania ścieków. Spore zainteresowani wśród zwiedzających stoisko wzbudziły pompy do ścieków szczególnie o dużych wydajnościach. Liczne były zapytania o pompy do ścieków o parametrach pracy wykraczających poza obecnie produkowane w HV. Takie informacje zdobywane na targach stanowią istotną bazę dla wytyczania dalszych kierunków rozwoju fabryki.

Udział Hydro-Vacuum S.A. w tegorocznej edycji AQUA-THERM w Kijowie można określić, jako kolejną trafioną inwestycję w zakresie promocji. Osoby, które odwiedziły nasze stoisko to głównie specjaliści z branży wodociągowo kanalizacyjnej z obszaru Ukrainy i krajów byłego WNP.Rynek Ukrainy to rynek trudny, ale posiadający perspektywę nowych, dużych inwestycji, które są nieodzowną częścią realizacji planów makroekonomicznych Ukrainy związanych z planowanym stowarzyszeniem z UE.

Wszystkim naszym Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i odwiedzenie naszych stoisk podczas targów WODKAN i AQUA-THERM.

Galerie zdjęć

Obserwuj nas na kanałach: