Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2013-06-13

Hydro-Vacuum S.A. laureatem Medalu Europejskiego 2013


Wyróżnienie zostało przyznane za pompy jednostopniowe typu FZ z innowacyjnym napędem o stopniu ochrony IP68 z wewnętrznym układem chłodzenia.
Medal Europejski jest niekomercyjnym, ogólnopolskim przedsięwzięciem najważniejszej dla przedsiębiorców instytucji działającej przy Komisji Europejskiej – Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych (reprezentowane przez ministra ds. członkostwa w UE) oraz Business Centre Club.

Zgodnie z ideą Medalu Europejskiego, w tej edycji wyróżnione zostały wyroby i usługi, których jakość odpowiada standardom europejskim. Celem przedsięwzięcia jest upublicznienie przykładów dobrej jakości i promocja metod jej osiągania. Nominowana usługa lub wyrób musi spełniać wymagane prawem normy, mieć odpowiednie licencje, patenty itp. Istotna jest dynamika firmy, zdobyte nagrody i certyfikaty.

Nagrodę z rąk Prezesa BCC - Marka Goliszewskiego i Przewodniczącego Rady Głównej BCC - Macieja Grelowskiego odebrała wiceprezes Barbara Miller podczas uroczystej Gali, która odbyła się 5 czerwca na Stadionie Narodowym w Loży Biznes Klubu.

Pompy typu FZ stanowią rodzinę pomp wirowych jednostopniowych do cieczy zanieczyszczonych i wody czystej, których poszczególne odmiany uzależnione są od specyfiki pompowanych cieczy, rodzaju i wielkości zanieczyszczeń a także warunków pracy. Mnogość odmian umożliwia klientowi wybór takiej pompy, która w sposób optymalny spełni wszystkie zadane parametry oraz wykaże dużą żywotność nawet w szczególnie trudnych warunkach eksploatacyjnych. Możliwe jest również dostosowanie produktów do indywidualnych wymagań klientów. Innowacyjny napęd pomp FZ pozwala na pracę pompy zarówno w instalacji tzw. suchej jak i w zanurzeniu. Pompy FZ z silnikami o mocach od 1,1 do 160 kW o stopniu ochrony IP68 mają zastosowanie w suchych przepompowniach ścieków, mokrych przepompowaniach ścieków, przepompowaniach wód deszczowych, przepompowniach okresowo zalewanych wodami gruntowymi, w tłoczniach z separacją ciał stałych montowanych na terenach podmokłych.

Pompy jednostopniowe typu FZ z innowacyjnym napędem o stopniu ochrony IP68 z wewnętrznym układem chłodzenia są pompami innowacyjnym co najmniej w skali kraju. Zarówno w Polsce, jak i krajach Europy Środkowo-Wschodniej żaden z producentów pomp nie oferuje podobnych rozwiązań. Dostępne są jedynie pompy o podobnej funkcjonalności importowane z krajów wysoce rozwiniętych. Rozwiązanie zastosowane w nagrodzonej pompie przez konstruktorów Działu Badawczo-Rozwojowego Hydro-Vacuum S.A. różni się od pozostałych rozwiązań tym, iż do wymuszenia obiegu cieczy w układzie zastosowano wielołopatkowy wirnik osiowy unikalnej konstrukcji. To innowacyjne rozwiązanie powoduje dobrą wymianę ciepła przy zachowaniu małej wydajności układu wewnętrznego co wpływa na niską energochłonność układu. Dodatkowo kanały wewnętrzne zostały zoptymalizowane z wykorzystaniem metod numerycznych CFD tak, aby zmniejszyć straty przepływu w poszczególnych częściach układu co jeszcze bardziej zmniejszyło energochłonność układu wewnętrznego. Zastosowanie wirnika osiowego oprócz poprawy warunków cieplnych upraszcza znacząco konstrukcję napędu. Wprowadzenie na rynek nowych napędów pomp do cieczy zanieczyszczonych przyczyni się znacząco do zmniejszenia uciążliwości pracy systemów kanalizacyjnych poprzez ich większą niezawodność, możliwość pracy w stanach klęski żywiołowej i awarii systemu oraz zmniejszenie wydzielającego się odoru na skutek zagniwania znacznej ilości ścieków w zbiornikach przepompowni mokrych.

Warto dodać, że jest to kolejna nagroda dla tej pompy po Grand Prix targów WODKAN 2012 oraz wyróżnieniu Targów TIWS Kielce 2012.

Nagrody i wyróżnienia przyznane Hydro-Vacuum S.A.

Obserwuj nas na kanałach: