Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2015-06-19

GRAND PRIX Targów WOD-KAN 2015 dla pompy FZ


Podczas XXIII Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2015, które odbyły się pod koniec maja w Bydgoszczy Hydro-Vacuum S.A. została uhonorowana nagrodą Grand Prix za Pompy zatapialne typu FZ do tłoczenia ścieków zawierających elementy ścierne i mineralne.

Jak co roku, na trzy dni Bydgoszcz stała się stolicą branży wodociągów i kanalizacji. Na targach prezentowało się prawie 400 wystawców. Pokazane zostały najnowocześniejsze urządzenia i rozwiązania techniczne oraz najnowsze technologie mające zastosowanie w wodociągach i kanalizacji. Wśród wystawców nie zabrakło Hydro-Vacuum S.A., która w historię tej imprezy wpisała się na stałe 23 lata temu.

Stoisko HV mieściło się w hali Łuczniczce. Na 64m2 powierzchni wystawienniczej Hydro-Vacuum S.A. prezentowała pełną ofertę firmy przeznaczoną dla branży wodno-kanalizacyjnej. Wśród dobrze znanych produktów zaprezentowano niedawno wprowadzone do oferty pompy i systemy pompowe a także nowości, które miały swoją premierę na targach WOD-KAN. Warto tu wymienić:

Zupełną nowością była tłocznia ścieków III generacji typu TSC, w której zastosowano szereg usprawnień i modyfikacji zwiększających komfort eksploatacji urządzenia. To właśnie ten produkt przyciągał największe zainteresowanie zwiedzających stoisko Hydro-Vacuum S.A.


Nie mniejsze zainteresowanie towarzyszyło pompie zatapialnej FZ do tłoczenia mediów zawierających elementy ścierne i piasek. Pompa wykonana z brązu i żeliwa chromowego przyciągała wzrok odwiedzających. Dodatkowym atutem powodującym zwiększone zainteresowanie tą pompą był fakt, iż została ona uznana, przez jury konkursowe, najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem prezentowanym na targach w Bydgoszczy i otrzymała nagrodę GRAND PRIX Targów WOD-KAN 2015. Nagrodzona pompa to efekt pracy konstruktorów Działu Badawczo-Rozwojowego HV. Pompy te ze względu na wykonanie materiałowe jakim jest żeliwo chromowe ZbCr32 są odporne na wycieranie elementów mających bezpośredni kontakt z pompowanym medium tj. wirnika, korpusu olejowego i korpusu tłocznego. Zastosowanie żeliwa chromowego ZbCr32 do produkcji pomp FZ, gwarantuje przedłużoną żywotność pomp, w trudnych warunkach pracy z medium z wysoką zawartością elementów ścieralnych i mineralnych, przez okres minimum 6 lat!. Podstawowym zadaniem tych pomp jest tłoczenie mediów zawierających elementy ścierne i mineralne, m.in. takich jak piasek, dlatego możliwa jest ich aplikacja w miejscach, gdzie takie zanieczyszczenia występują. Są to m.in. piaskowniki oraz osadniki wstępne w oczyszczalniach ścieków, punkty zlewne ścieków dowożonych, a także pompownie ścieków tłoczące ścieki z dużą ilością zanieczyszczeń stałych, współpracujące z kanalizacją deszczową lub ogólnospławną.

Ogromne zainteresowanie stoiskiem Hydro-Vacuum S.A. potwierdza, że stale rozwijana linia produktów dla branży wod-kan trafia w oczekiwania klientów. Targi są m.in. miejscem wymiany doświadczeń między eksploatatorami wyrobów firmy a konstruktorami działu B+R. Dlatego HV uczestniczy w największych imprezach targowych w Polsce i na świecie. Wśród nich wymienić można takie, jak niemieckie IFAT czy wietnamskie Vietwater. Wszystko po to, by być jak najbliżej swoich klientów i wychodzić naprzeciw ich wymaganiom.Galeria zdjęć z targów WOD-KAN 2015

Obserwuj nas na kanałach: