Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2017-11-20

Pompa głębinowa Hydro-Vacuum S.A. w unowocześnionej wersji GBD.4


Hydro-Vacuum S.A. jest czołowym producentem pomp głębinowych w Polsce. Od lat rozwija ofertę swoich urządzeń dostosowując je do zmieniających się potrzeb swoich klientów, a także coraz bardziej wyśrubowanych norm środowiskowych oraz wymagań sprawnościowych i energetycznych.

Najnowsza w ofercie seria pomp GBD.4 to typoszereg dwudziestu pomp 6” przeznaczonych do pracy w systemach wodociągowych, tłoczenia i podwyższania ciśnienia cieczy w procesach technologicznych, obniżania poziomu wód gruntowych, instalacjach nawadniających. Pompy pracują w wydajnościach 25-55m3/h i podnoszeniu od 6,5 m do 290 m, przy mocach silników od 2,2 kW do 37kW.

Podstawowymi zaletami nowych pomp z serii GBD.4 jest dużo większa sprawność energetyczna, podniesiona do poziomu 74%, a więc 3% więcej niż w jej poprzednikach z serii GBC.4. Taki wynik, będący powyżej średniej rynkowej i jednocześnie na poziomie rosnących oczekiwań rynku i ustawodawcy dotyczących sprawności urządzeń energetycznych, uzyskano dzięki unowocześnieniu i zoptymalizowaniu układu hydraulicznego.

Kolejną zaletą pomp z serii GBD.4 są zoptymalizowany korpus tłoczny i zawór zwrotny, dzięki któremu w pompie są mniejsze straty wysokości podnoszenia przy maksymalnych wydajnościach.

W stosunku do modernizowanej pompy GBC.4 w pompie GDB.4 wyeliminowano również korpus łożyskowy dzięki czemu pompa jest krótsza, lżejsza i nie ma dodatkowych strat na łożysku. Ponadto przeniesiono układ łożyskowania poosiowego w korpus ssawny ograniczając ryzyko pracy na sucho.

Nowością jest również zastosowanie elementów złącznych ze stali nierdzewnej w stosunku do stosowanych wcześniej ze stali ocynkowanej.

Typoszereg GBD.4 jest zaprojektowany w kilku wykonaniach materiałowych, pozwalających na stosowanie do pompowania zwykłej wody, jak i wody morskiej dzięki zastosowaniu elementów z brązu.

Serdecznie zapraszamy do testowania nowych urządzeń w państwa instalacjach.

Charakterystyki pomp GBD.4

Gabaryty pomp GBD.4

Katalog pomp głębinowych

Dział Obsługi Klienta


Obserwuj nas na kanałach: