Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2017-12-14

Studenci AGH sprawdzają Inżynierów Hydro-Vacuum S.A. - test pompy samozasysającej SKAW dzisiejszych czasach młodzież staje się coraz bardziej ambitna i sama chce zdobywać wiedzę w praktyce, nie tylko podczas stażów ale własnych badań naukowych.

W listopadzie 2016 skontaktowała się z Działem Obsługi Klienta firmy Hydro-Vacuum S.A. przedstawicielka koła naukowego z propozycją nietypowej współpracy. Koło Energetyków IGNIS z Wydziału Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w ramach corocznego konkursu Grant Rektorski postanowiło skonstruować stanowisko umożliwiające badanie pomp przemysłowych. Celem badania miało być poszerzenie wiedzy studentów w zakresie projektowania i konstruowania instalacji hydraulicznych oraz poznanie budowy, zasad działania i parametrów pracy badanych urządzeń.Wybór studentów koła naukowego IGNIS padł na pompy samozasysające SKA 3.02, które wpięte zostały w przygotowaną przez nich instalację. Badania odbyły się na układzie pomp połączonych równolegle i szeregowo. Wyniki testów przeprowadzone przez studentów potwierdziły charakterystyki pracy pomp SKA, zarówno w zakresie ciśnienia i podnoszenia jak i sprawności.

Komentarze studentów były bardzo pozytywne, nie tylko o współpracy z Hydro-Vacuum S.A. (pompy zostały dostarczone w specjalnych cenach) ale również w zakresie wyników porównawczych badań przeprowadzonych w kole naukowym oraz danych oferowanych w kartach katalogowych.W październiku 2017 na konferencji z udziałem władz uczelni odbyła się prezentacja wyników grantu. Projekt został wysoko oceniony przez kapitułę, a badania jakie zostały przeprowadzone okazały się w ocenie prowadzących projekt niesamowicie ciekawe.

Poniżej znajduje się raport z przeprowadzonych badań. Jesteśmy zadowoleni z wyników dotychczasowej współpracy i podobnie jak nasi młodzi partnerzy z AGH, liczymy na kolejne testy w przyszłości oraz trzymamy kciuki za dalszy rozwój ich umiejętności. Kto wie, być może niektórzy z nich zapragną kontynuować karierę zawodową w fabryce pomp i systemów pompowych z Grudziądza…

Grant Rektorski 2017 KN Ignis


Obserwuj nas na kanałach: