Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2018-02-28

Polski Prezydent wspiera polskie produkty


Rezydencja Prezydenta RP w Juracie, na Mierzei Helskiej to obiekt o którym słyszał chyba każdy Polak. Ale mało kto wie, że na terenie posiadłości znajduje się prezydencka studnia głębinowa, pracująca na pompie GCA.3.07 polskiej produkcji.

W 2017 roku zaplanowano modernizację ujęcia wody i instalacji wodnej w prezydenckiemu ośrodku, zaś dzięki wieloletniej bezproblemowej eksploatacji ponownie wybrano do studni pompę grudziądzkiego producenta pomp i systemów pompowych – firmę Hydro-Vacuum S.A.

Zapytanie o modernizację instalacji zostało wysłane do wąskiego grona sprawdzonych przez Kancelarię Prezydenta firm, zaś przetarg na wymianę i dostarczenie pomp wygrała firma Big-Spec z Kolbud, która jest dystrybutorem i serwisantem współpracującym od lat z Hydro-Vacuum S.A. Firma Big-Spec nie tylko dostarczyła pompę ale również zainstalowała w studni głębinowej i dokonała uruchomienia.

W ten sposób Prezydent wsparł polskiego producenta pomp i polski przemysł, pokazując że popularne hasło Teraz Polska nie jest tylko pustym sloganem.

Pozostałe informacje dotyczące przebiegu modernizacji, ze względu na tajemnicę państwową i bezpieczeństwo głowy państwa są niejawne. Dla Hydro-Vacuum S.A. zaś jest to niewątpliwy powód do dumy, o czym firma pragnie poinformować.

Dziś Rezydencja Prezydenta RP na Mierzei Helskiej to centrum reprezentacyjno-konferencyjne czynne przez cały rok miejsce aktywności politycznej głowy państwa, wykorzystywane do spotkań z innymi politykami, ale także w celach wypoczynkowych. W helskiej rezydencji gościli m.in. Vaclav Havel, król Juan Carlos, Javier Solana, Angela Merkel, George W.Bush, Wiktor Juszczenko, Valdas Adamkus, Johannes Rau czy Christian Wulff. Dostać się tutaj można lądem, morzem i z powietrza – na pomoście od strony zatoki jest lądowisko dla helikopterów.

Źródło: www.prezydent.pl


Montaż pomp głębinowych - hala produkcyjna Hydro-Vacuum S.A.Obserwuj nas na kanałach: