Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2018-03-29

LCS - zabezpieczenie przed suchobiegiem do pomp hydroforowych


Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, Hydro-Vacuum S.A. wprowadziło na rynek łączniki ciśnieniowe serii LCS przeznaczone do zabezpieczenia urządzeń, głównie pomp przed pracą przy zbyt niskim ciśnieniu. Taka praca może prowadzić do suchobiegu, a w konsekwencji do uszkodzenia pompy. Suchobieg to bardzo częsty problem powstający w sieciach w wyniku zbyt niskiej wydajności studni czy instalacji doprowadzającej, awarii sieci wodociągowej czy też zamrożenia wody we fragmencie sieci. Biorąc pod uwagę częste występowanie tego problemu, warto zabezpieczyć pompy w łączniki typu LCS, ponieważ koszty potencjalnej awarii mogą być niewspółmierne do kosztów urządzenia zabezpieczającego.
Łączniki ciśnieniowe LCS co do zasady są „odwrotnością” popularnych i cieszących się dużą renomą łączników LCA – wyłączają pompę po spadku ciśnienia poniżej wartości zadanej, w ten sposób zabezpieczając ją przed suchobiegiem. Typowe zastosowanie łączników LCS to zestawy hydroforowe zasilane ze zbiorników otwartych , studni, sieci wodociągowych, gdzie wymagana jest ochrona przed obniżeniem ciśnienia panującego w rurociągu.

Łącznik LCS wykonany jest z wysokiej klasy materiałów takich jak kompozyty czy aluminium, zapewniając wysoką trwałość i niską awaryjność. Urządzenie potrafi pracować z silnikami 230V i 400V (w odróżnieniu od produktów konkurencyjnych), w temperaturach od -5oC do +40oC.

Bardzo dużą zaletą, w porównaniu do produktów konkurencyjnych, jest to że zarówno konstrukcja jak i produkcja zabezpieczenia przed suchobiegiem LCS ma miejsce w Polsce, w fabryce Hydro-Vacuum S.A. w Grudziądzu na tym samym wydziale produkcyjnym gdzie powstają łączniki ciśnieniowe LCA.

Zachęcamy Państwa do zakupu łącznika LCS i w ten sposób zabezpieczania instalacji przed potencjalnymi awariami.

Jako ciekawostka – na naszym profilu na Facebooku możecie Państwo zobaczyć zdjęcia działającego po dzień dzisiejszy łącznika ciśnieniowego LCA produkcji Hydro-Vacuum S.A. Rok produkcji łącznika: 1975

Sklep internetowy gdzie można zakupić zabezpieczenie przed suchobiegiem do pomp hydroforowych LCS
Sieć dystrybucyjna Hydro-Vacuum S.A.
Dane techniczne LCS
Instrukcja obsługi
Obserwuj nas na kanałach: