2018-10-31
Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Hydro-Vacuum S.A.
„Potrzebujemy takich firm jak Hydro-Vacuum S.A. w Grudziądzu, innowacyjnych, konkurencyjnych i z polskim kapitałem, niczym nie ustępujące międzynarodowym gigantom” – powiedział przebywający z wizytą w woj. kujawsko–pomorskim Premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził w dniu 30.10.2018 r. fabrykę pomp i systemów pompowych.
Po przywitaniu przez Zarząd Hydro-Vacuum S.A. na czele z Prezesem Zarządu Wojciechem Grabowskim Premier Morawiecki rozpoczął zwiedzanie fabryki przechodząc kolejno przez stację prób pomp oraz halę montażu pomp i systemów pompowych. Podczas zwiedzania firmy Premier dowiedział się wiele zarówno o bogatej historii Hydro-Vacuum S.A. jak i innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych w produktach Hydro-Vacuum S.A., które znajdują klientów w Polsce i na rynkach zagranicznych całego świata.
"To ogromna radość móc obserwować, jak rośnie polska firma zbudowana z polskiego kapitału. Jest to firma również z kapitałem pracowniczym. Ma ogromne osiągnięcia w budowie różnego rodzaju pomp i wysyła 40 proc. produkcji na eksport. To nowoczesna firma, która testuje swoją innowacyjność na wielu polach na całym świecie." – tak mówił o Hydro-Vacuum S.A. Prezes Rady Ministrów podczas przemówienia kończącego wizytę w fabryce. Briefing był transmitowany na żywo w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i radiowych. Wizytę obsługiwało liczne grono dziennikarzy i fotoreporterów.
Hydro-Vacuum S.A. jest jednym z liderów branży produkcji pomp w Polsce. Firma opiera swój rozwój o własny dział badawczo-rozwojowy, w którym zatrudnia znakomitą kadrę naukowo-techniczną oraz o pozyskiwanie nowych rynków zarówno geograficznych jak i branżowych. Fabryka posiada swoje oddziały handlowe na Ukrainie i w Wietnamie gdzie realizuje m.in. dostawy pomp do aktualnie prowadzonego projektu budowy zaopatrzenia w wodę dla miasta Hanoi (ponad 7 mln mieszkańców).
Oferta Hydro-Vacuum S.A. obejmuje m.in.:
- Pompy i systemy pompowe do wody czystej, w tym:
- Pompy głębinowe
- Pompy jednostopniowe odśrodkowe oraz dwustrumieniowe
- Pompy pionowe wielostopniowe
- Zestawy hydroforowe
- Wielostopniowe pompy wirowe
- Pompy jednostopniowe, odśrodkowe zatapialne
- Pompy samozasysające
- Pompy i systemy pompowe do wody brudnej i ścieków, w tym:
- Pompy odśrodkowe jednostopniowe typu FZ z przeznaczeniem do transportu ścieków i innych mediów zanieczyszczonych
- Pompy odśrodkowe jednostopniowe do instalacji w szybach rurowych
- Przepompownie ścieków
- Tłocznie ścieków z system separacji ciał stałych
- Pompy i systemy pompowe dla przemysłu, w tym w szczególności:
- Pompy próżniowe i dmuchawy
- Pompy samozasysające do mieszaniny propanu i butanu oraz innych węglowodorów
- Wielostopniowe pompy wirowe typu WH z przeznaczeniem dla przemysłu i branży energetycznej
- Pompy dla przemysłu stoczniowego i morskiego
- Pompy dla ciepłownictwa
- Szafy sterownicze i monitoring dla systemów pompowych.
- Usługi doradcze w zakresie profesjonalnego doboru i projektowania pomp i systemów pompowych.
- Diagnostyka i usługi badania pomp i systemów pompowych na stacji prób
- Usługi odlewnicze w zakresie projektowania form, wykonywania modeli, dostaw odlewów z żeliwa szarego, sferoidalnego, staliw, metali kolorowych wraz obróbką skrawaniem i malowaniem.