Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2005-05-02

Sukcesy grudziądzkich pomp


Na odbywających się w dniach 18-20 maja w Bydgoszczy XIII Międzynarodowych Targach Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2005, grudziądzka firma Hydro-Vacuum S.A., największy polski producent pomp i systemów pompowych odebrała kolejne w swojej historii wyróżnienie.
Targi WOD-KAN od trzynastu lat są miejscem prezentacji dorobku i osiągnięć wszystkich firm, w tym potężnych międzynarodowych koncernów działających na rynkach globalnych, a dostarczających swoje wyroby dla branży wodociągowo - kanalizacyjnej. Na tej prestiżowej imprezie firma Hydro-Vacuum S.A. została doceniona już kilkakrotnie, zarówno za nowoczesne pompy jak i interesujące ekspozycje, co miało miejsce również tym razem.
Intrygujące stoisko Hydro-Vacuum S.A. o scenerii piętnastowiecznego okrętu i morskiej przystani wzbudzało powszechne zainteresowanie tym bardziej, że prezentowane tu produkty, zarówno nowości : pompy zatapialne do cieczy zanieczyszczonych, przepompownie ścieków, ogromny typoszereg pomp odśrodkowych zgodnych z normą EN 733, elektroniczne systemy sterowania pracą pomp, jak i zmodernizowane pompy głębinowe osiągają parametry i jakość odpowiadającą wymogom zarówno polskich klientów, jak też klientów z 36 krajów, do których są eksportowane.
Dodatkowo wszystkie nowości z zakresu pomp i osiągnięcia Hydro-Vacuum S.A. zaprezentowało swoim potencjalnym klientom na Konferencji Naukowo-Technicznej zorganizowanej w dniu 18 maja w Grudziądzu. Sympozjum zgromadziło 150 uczestników z całej Polski. Istotnym akcentem sympozjum były dwa wykłady wprowadzające uznanych nie tylko w Polsce autorytetów naukowych, a mianowicie profesora Waldemara Jędrala z Politechniki Warszawskiej i profesora Jana Bagieńskiego z Politechniki Poznańskiej. Tematyka wykładów dotyczyła problemów związanych z prawidłowymi doborami i poprawnej eksploatacji pomp i systemów pompowych.
Pozycja Hydro-Vacuum S.A. i jej aktywność na rynku, osiągane sukcesy, sprowadzani do Grudziądza przy okazji konferencji środowiska opiniotwórcze poza korzyściami dla fabryki przynoszą istotny ładunek promocyjny dla miasta Grudziądza.

Obserwuj nas na kanałach: