Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2021-04-16

Hydro-Vacuum S.A. marka budowana przez lata


Przeczytaj jak funkcjonuje i co ma do zaoferowania dla osób poszukujących pracy fabryka pomp i systemów pompowych Hydro-Vacuum S.A. w Grudziądzu. Uwaga studenci kierunków technicznych mamy dla Was konkurs, wkrótce więcej szczegółów. Śledźcie naszą stronę oraz media społecznościowe.Hydro-Vacuum S.A. to jeden z największych producentów pomp i systemów pompowych w Polsce i jednocześnie jeden z największych pracodawców w Grudziądzu. Fabryka funkcjonuje od 1862 roku, a od kilkudziesięciu lat bardzo mocno rozwija rozwiązania konstrukcyjne nowych wyrobów. Jest to możliwe dzięki realizowaniu strategii budowania innowacyjnych typów pomp i skomplikowanych układów pompowych, co umożliwia zdobywanie nowych rynków zbytu na całym świecie. Główną konkurencję dla firmy stanowią zachodni producenci, z którymi przez lata skutecznie rywalizujemy na wielu płaszczyznach. Realizacja przyjętej strategii działania Spółki jest na tyle skuteczna, że nawet w obecnych czasach pandemii firma odnotowała wzrost przychodów.

Rozwój i sprawne funkcjonowanie fabryki nie byłoby możliwe bez wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej i produkcyjnej. Pracownicy naszej firmy na każdym szczeblu pracują na jej sukces w większości przez kilkadziesiąt lat swojej kariery zawodowej. Wśród naszej załogi najdłuższy obecnie staż pracy to 48 lat. Hydro-Vacuum S.A. daje swoim pracownikom poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość rozwoju swoich umiejętności i awansów. Przez lata mamy pozytywne przykłady przechodzenia przez szczeble od stanowisk produkcyjnych po kierownicze. Najważniejsze są dla nas kompetencje i umiejętności ludzi, którzy są zaangażowani i chcą zmieniać na lepsze naszą fabrykę.Dodatkowym atutem pracy w Hydro-Vacuum S.A. jest możliwość uzyskania fachowej wiedzy w różnych obszarach poprzez szereg szkoleń i kursów tematycznych oraz wykorzystywanie nowoczesnej technologii i oprogramowania. W swojej strukturze posiadamy Dział Badawczo-Rozwojowy, realizujący innowacyjne projekty, które z powodzeniem uzyskują dofinansowanie Unii Europejskiej, Dział doradców technicznych, składający się z pracowników z wieloletnim doświadczeniem w doborze urządzeń do najtrudniejszych instalacji, Działy sprzedaży krajowej i eksportowej oraz regionalnych inżynierów sprzedaży, dbające o regularne i rentowne dla Spółki kontrakty. W zakresie produkcji mamy własny Zakład Odlewniczy, który pozwala nam na elastyczną produkcję odlewów z nawet najtrudniejszych technologicznie materiałów konstrukcyjnych oraz Zakład Produkcji Pomp odpowiedzialny za obróbkę skrawaniem oraz montaż końcowy wyrobów. Firma wyposaża się w coraz nowocześniejszy sprzęt (oprogramowania do symulacji przepływów, roboty współpracujące z maszynami CNC itp.), co związane jest z corocznym zwiększaniem produkcji oraz coraz wyżej stawianym wymaganiom jakościowym. Realizacja zamówień nie mogłaby odbywać się także bez służb logistycznych, kontroli jakości i utrzymania ruchu, sprzedaż bez obsługi serwisowej i marketingowej, a obsługa firmy bez działów magazynów, informatyki, księgowości, kadr i administracji. Nasza firma to zespół naczyń połączonych, sprawnie funkcjonujących i dzięki temu pozwalających osiągnąć sukces.

Produkty Hydro-Vacuum S.A. trafiają do polskich firm wodociągowo-kanalizacyjnych i odbiorców indywidualnych oraz także na rynki całego świata, zaopatrując w wodę m.in. dużą część stolicy Wietnamu – Hanoi. Mało osób jest świadomych, że bez pomp i zestawów pompowych, niemożliwe byłoby posiadanie wody w kranie oraz transport ścieków do oczyszczalni. Pompy to także ważny element pracy wielu zakładów spożywczych i chemicznych, gdzie transportuje się różnego rodzaju substancje. W naszej produkcji jesteśmy świadomi odpowiedzialności za nasz produkt.Techniczny charakter naszej produkcji, powoduje, że rekrutacje pracowników dotyczą w szczególności specjalistów z danej dziedziny techniki, elektryki, mechaniki czy też obróbki skrawaniem. Chcąc podnosić jakość produkcji, a także w związku z wymianą pokoleniową i odejściami na emeryturę, w sposób ciągły i nieprzerwany prowadzimy rekrutacje pracowników na różne stanowiska niższego i wyższego szczebla. Wszelkie informacje zamieszczamy i na naszej stronie www.hv.pl i w portalach specjalistycznych.

Firma w sposób ciągły inwestuje także w wymianę maszyn i unowocześnianie produkcji, a także jej robotyzację. Wszystko to dzieje się dzięki zaangażowaniu naszych pracowników i pojawiającym się nowym pomysłom odnośnie możliwości poprawy funkcjonowania firmy. „Wszystko to dzieje się pomimo obostrzeń, pandemii i trudnego dla wielu pracowników okresu związanego ze zdrowiem, opieką nad dziećmi i rodziną. Dziękujemy wszystkim naszym pracownikom za to, że wspólnie udało nam się pozytywnie zakończyć ostatni rok 2020” - powiedział Wojciech Grabowski – Prezes Zarządu.

W naszej firmie zatrudniamy pracowników z lokalnego rynku pracy. Wspieramy także Zespół Szkół Mechanicznych, gdzie utworzono klasę patronacką o kierunku „Operator maszyn skrawających”. Współpracujemy także z Zespołem Szkół Technicznych i Zespołem Szkół Ekonomicznych w zakresie praktyk zawodowych.Chcielibyśmy także zachęcić studentów studiów technicznych do aplikowania do naszej firmy. Mamy także przygotowane konkursy dla studentów naszego powiatu na pracę inżynierską na zadany temat techniczny. Szczegóły ukażą się w przyszłym tygodniu na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Chcemy w ten sposób udowodnić, że w naszym mieście praca może być tak samo ciekawa jak w dużych aglomeracjach.

„Najważniejsze cechy pracownika jakie ujawniły się w minionym roku to zrozumienie sytuacji oraz elastyczność. Jako firma produkcyjna wciąż zatrudniamy pracowników, jednak nieustannie brakuje osób z kwalifikacjami w zawodach technicznych (tokarz, operator CNC, metrolog, automatyk czy elektryk) i tutaj należy upatrywać możliwości znalezienia pracy w naszym regionie. W naszej strategii na rok 2020 najważniejsze było utrzymanie ciągłości działania przy ciągłej fizycznej obecności w fabryce większości pracowników i przyniosło to pozytywny rezultat. Inwestycję w automatyzację produkcji sprawia, że pracownicy produkcji coraz mniej czasu poświęcają na żmudną wieloseryjną prace i kierowani są w szczególności do wykonywania prac jednostkowych, które z jednej strony wymagają szczególna dokładność i wysokich umiejętności ale dają również możliwość ciągłego wzrostu kompetencji i dostęp do specjalistycznych szkoleń oraz nowych technologii” - Ewelina Janczak – Kierownik Zakładu Obsługi Administracyjnej oraz Biura Zarządu.

Autor artykułu: Ewelina Janczak – Kierownik Zakładu Obsługi Administracyjnej oraz Biura Zarządu.Formularz zapisu na newsletter Hydro-Vacuum S.A.Obserwuj nas na kanałach: