Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2024-06-12

Hydro-Vacuum S.A. na Międzynarodowych Targach IFAT 2024 w Monachium


W dniach 13-17 maja 2024r. Hydro-Vacuum S.A. uczestniczyła we wiodących na świecie targach gospodarki wodno-ściekowej, odpadowej i zarządzania surowcami IFAT 2024. Targi odbyły się w jednym z największych i najnowocześniejszych ośrodków targowych na świecie w Monachium. Wystawcy w tym Hydro-Vacuum S.A., mieli szansę dotrzeć do imponującej liczby: 142 000 zwiedzających ze 170 krajów. Firma znalazła się wśród 3211 wystawców z 61 krajów. W pawilonie skupiającym producentów pomp znalazło się kilkudziesięciu bezpośrednich konkurentów Hydro-Vacuum S.A. z Europy i Świata. Udział Hydro-Vacuum S.A. w IFAT 2024 umożliwił zaprezentowanie się firmy na najważniejszej platformie wymiany wiedzy i doświadczeń dla ludzi z branży. Pośród wielu podobnych imprez tylko IFAT tak licznie przyciąga na swoje forum decydentów i istotnych uczestników rynku.

Bogata oferta firmy przygotowana była w oparciu m.in. o dwie linie produktów: pompy i systemy pompowe do wody czystej oraz pompy i systemy pompowe do ścieków. Ekspozycja Hydro-Vacuum S.A. zwracała uwagę większości profesjonalistów branży wodno-ściekowej zwiedzających targi, a także obecnej na wystawie konkurencji. Targowi goście wysoko oceniali nie tylko prezentowane przez Hydro-Vacuum S.A. pompy, spełniające wymogi współczesnego użytkownika ale też szeroką informację techniczną, jaką można było uzyskać od profesjonalnej obsługi stoiska.

W zakresie pomp do wody czystej pokazano między innymi bogatą linię pomp głębinowych z najnowszym modelem: pompą GCE. To nowa generacja pomp głębinowych dedykowanych do instalacji PN10 i PN16. Nowa innowacyjna konstrukcja pomp GCE zaprojektowana przez inżynierów Działu Badawczo-Rozwojowego Hydro-Vacuum S.A. sprawia, że agregaty są lżejsze, łatwiejsze w obsłudze i serwisowaniu. Dzięki uproszczonej konstrukcji obniżono ślad węglowy oraz potrzebną energię do wyprodukowania pompy przez co jest przyjaźniejsza środowisku. Pompy GCE produkowane są w oparciu o najwyższe normy jakości a każda pompa przechodzi testy pracy na Stacji Prób Pomp. Wszystkie pompy GCE objęte są 3 letnią gwarancją producenta.

Kolejną nowością były miniturbiny THV – hydrauliczne turbiny wodne zabudowane w seryjnie produkowanych kadłubach pomp, umożliwiające regulację parametrów sieci i rekuperacje energii. Miniturbiny THV przeznaczone są do odzysku energii i regulacji parametrów sieci ciepłowniczych, wodociągowych i układów technologicznych oraz odzysku energii z jałowych zrzutów cieczy, a także zagospodarowania małych cieków wodnych. Miniturbiny THV oferowane są w szerokiej gamie materiałów konstrukcyjnych i na instalacje o ciśnieniu do PN16, co umożliwia ich stosowanie również w układach przemysłowych i o wysokiej temperaturze czynnika roboczego

Na stoisku Hydro-Vacuum S.A. odwiedzający mieli okazję zapoznać się również z ofertą pomp dwustrumieniowych reprezentowaną przez imponujących rozmiarów pompę typu DHV. Hydro-Vacuum S.A. oferuje bardzo wiele typowielkości pomp DHV charakteryzujących się szerokim zakresem pracy, dzięki czemu możliwe są optymalne dobory pomp na zadane parametry.

Uwagę odwiedzających przyciągały również wielostopniowe pompy wirowe typu WH charakteryzujące się bardzo dobrymi sprawnościami oraz własnościami antykawitacyjnymi.

Oprócz wspomnianych wyżej typoszeregów pomp na stoisku w części z przeznaczeniem do cieczy nie zanieczyszczonych prezentowano: pompy jednostopniowe odśrodkowe NHVe, NHVf, pompy samozasysające SKA, zestawy do podnoszenia ciśnienia z nowoczesnymi układami elektronicznymi sterującymi ich pracą.

Dużą część ekspozycji Hydro-Vacuum S.A. zajmowały pompy i systemy pracujące w instalacjach do odprowadzania ścieków. Szczególne miejsce zajmują w tym zakresie tłocznie ścieków z separacją ciał stałych typu TSC. Odwiedzający stoisko mieli możliwość zapoznać się z modelem działającej tłoczni ścieków co znacznie ułatwiło poznanie zasady działania tłoczni z separacją ciał stałych. Tłocznie TSC charakteryzują się kompaktowością konstrukcji, co pozwala na stosowanie mniejszych średnic zbiorników do zabudowania tłoczni. Potwierdzone patentami unikalne rozwiązania zastosowane w tłoczniach TSC bardzo interesowały zwiedzających stoisko.

Nowością były pompy jednostopniowe odśrodkowe FZ przeznaczone do pracy w podwyższonych temperaturach cieczy do 80⁰C.

W części stoiska z produktami do ścieków rzucała się w oczy kilkumetrowa konstrukcja pompy typu FZ.9. Wydajność pompy sięga 2100 m3/h, a mnogość odmian konstrukcyjnych pomp jednostopniowych odśrodkowych typu FZ zapewnia elastyczny dobór pod wymagania klienta. Pompy typu FZ przeznaczone są do pompowania wody brudnej, deszczówki, ścieków, do zastosowania zarówno w tradycyjnych przepompowniach ścieków jak i w instalacjach, gdzie jako napęd pompy stanowią silniki chłodzone powietrzem a także wodoszczelne IP 68 z wewnętrznym układem chłodzenia z możliwością pracy niezatapialnej.

W części stoiska z eksponatami przeznaczonymi do wody zanieczyszczonej, ścieków prezentowany były również: wkładki anty-sedymentacyjne EASY-CLEAN, neutralizatory kominkowe FW.

Nie mniejszym zainteresowaniem niż pompy i systemy pompowe cieszyła się także możliwość jaką daje Program Doboru Pomp Hydro-Vacuum S.A. służący do szybkiego i łatwego doboru pomp na podstawie zadanych parametrów. Ten programu dostępny w kilku wersjach językowych pozwala w wygodny sposób przeglądać i wyszukać konkretny typ pompy z całego katalogu pomp stanowiącego ofertę produkcyjną fabryki pomp i systemów pompowych Hydro-Vacuum S.A. Efektem doboru jest karta katalogowa konkretnej pompy zawierająca wszelkie niezbędne dane hydrauliczne, elektryczne, materiałowe, konstrukcyjne, gabarytowe itd.

Przez wszystkie dni targów stoisko Hydro-Vacuum S.A. cieszyło się ogromną frekwencją zwiedzających. Wśród osób zainteresowanych produktami firmy przeważali przedstawiciele firm niemieckich, a także włoskich, tureckich, portugalskich, austriackich, egipskich, a także krajów arabskich oraz w dużej liczbie polskich. Kontakt z firmą nawiązało wiele firm handlujących pompami i rozważających poszerzenie swojej oferty o pompy fabryki. Wszyscy zwiedzający targi zgodnie wyrażali uznanie dla przygotowanej z rozmachem ekspozycji oraz profesjonalizmu obsługi stoiska, a także byli mile zaskoczeni możliwościami produkcyjnymi Hydro-Vacuum S.A. i faktyczna siłą fabryki w porównaniu z szeroką konkurencją.

Po raz kolejny poprzez obecność na Targach IFAT 2024 Hydro-Vacuum S.A. potwierdziło swoje miejsce wśród światowych liderów branży pompowej jako innowacyjnego producenta energooszczędnych pomp i systemów pompowych dla zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko na targach IFAT 2024 w Monachium. Było nam bardzo miło gościć Państwa na stoisku i porozmawiać w miłej atmosferze. Wymiana poglądów z naszymi obecnymi i potencjalnymi Klientami jest dla nas bardzo cenna.

Zapraszamy do współpracy z nami!
Obserwuj nas na kanałach: