Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2005-10-18

Hydro-Vacuum SA na targach METAL 2005


W dniach 28-30 września 2005 r. odbyła się w Kielcach jedenasta edycja Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL. Targi te z roku na rok, zyskują coraz to większą popularność i renomę jako praktycznie jedyna tego typu impreza poświęcona branży odlewniczej w kraju.

Podczas tegorocznej edycji pobite zostały rekordy zarówno w zakresie ilości wystawców jak i liczby zwiedzających. W ciągu trzech dni kieleckie hale targowe gościły w sumie 330 wystawców z całego świata i kilkanaście tysięcy specjalistów różnych branż. Wystawie towarzyszyła IV Wystawa Technologii, Przetwórstwa i Zastosowania Metali Nieżelaznych NONFERMET oraz V Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-TECH. Targi METAL w branży odlewniczej uznawane są za jedną z najbardziej prestiżowych imprez w Europie. Tegoroczna edycja potwierdziła międzynarodową markę wystawy. W dniach otwarcia ekspozycji kielecki ośrodek targowy przeżywał prawdziwe oblężenie przedstawicieli największych światowych firm odlewniczych, a także tysięcy specjalistów z branż ściśle związanych z odlewnictwem. Do Kielc zjechały czołowe światowe firmy prezentujące najnowsze dokonania m.in. w projektowaniu i wytwarzaniu urządzeń odlewniczych, supernowoczesne maszyny formierskie i rdzeniarskie, urządzenia do sporządzania mas formierskich, maszyny do odlewania pod ciśnieniem, piece i materiały wsadowe, maszyny i sprzęt do zalewania form, odlewy żeliwne, staliwne i ze stopów metali nieżelaznych, urządzenia i materiały do oczyszczania, spawania i wykańczania powierzchni odlewów. W tym roku można było podziwiać m.in. potężną, 34-tonową niemiecką maszynę do ciągłego odlewania stopów cynku i magnezu po raz pierwszy prezentowaną na kieleckich targach. Na targach zaprezentowały się również instytucje, instytuty, stowarzyszenia, jednostki badawczo-rozwojowe.

METAL 2005 odwiedziło kilka tysięcy specjalistów z różnych branż, dla których odlewnictwo jest podstawą funkcjonowania. Targi Kielce gościły w tym roku m.in. dyrektorów największych firm odlewniczych z Rosji i Ukrainy, dla których kieleckie targi są wyjątkową okazja do kontaktów z odbiorcami z Europy Zachodniej. Targi METAL to dla wystawców i gości nie tylko idealne miejsce promocji firmy, ale także okazja do spotkań i dyskusji. Co roku targom towarzyszy cykl konferencji i dyskusji panelowych, w tym roku goście i wystawcy rozmawiali m.in. o nowych technologiach w przemyśle metali nieżelaznych, wchodzeniu na rynek europejski firm z Rosji i Ukrainy, a także o stanie polskiego odlewnictwa w odniesieniu do rynku światowego. Po raz pierwszy w historii targów odbyło się międzynarodowe spotkanie redaktorów naczelnych czasopism odlewniczych. W spotkaniu wzięli udział wzięli redaktorzy czasopism i portali poświęconych branży odlewniczej z 7 krajów - Polski, Czech, Rosji, Rumunii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch. Uczestnicy panelu dyskutowali o promocji branży odlewniczej. Targi odwiedzili również m.in. członkowie Europejskiego Stowarzyszenia Odlewniczego, a także stowarzyszeń odlewniczych z Rosji, Ukrainy, Słowenii. Swoje stoiska miały natomiast firmy z Rosji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

Targi METAL 2005 były również okazją dla Zakładu Odlewniczego Hydro-Vacuum SA do zaprezentowania się jako wykonawcy usług w zakresie produkcji odlewów na potrzeby klientów zewnętrznych. Na naszym stoisku oglądnąć można było różnego typu odlewy produkowane w ZO. Zwiedzający mogli zapoznać się z profilem produkcyjnym odlewni, jaki i uzyskać fachowe odpowiedzi na nasuwające się pytania zarówno w zakresie technicznym jak i handlowym. Stoisko Hydro-Vacuum SA cieszyło się dosyć sporym zainteresowaniem, a liczba zwiedzających pozwala mieć przekonanie, że udział w targach METAL 2005 zaowocuje w postaci nowych klientów dla Zakładu Odlewniczego.


Kierownik Zakładu Odlewniczego
Hydro-Vacuum SA
Marcin Baruch

Podsumowanie targów, galeria
Obserwuj nas na kanałach: