Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2006-11-29

Złoty Medal MTP dla Hydro-Vacuum SA!


Miło nam zakomunikować, iż podczas targów POLEKO 2006 otrzymaliśmy Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich za Przepompownię ścieków z separacją ciał stałych typu TSA 1.60.
Nagrodę odebrała V-ce Prezes Hydro-Vacuum SA Barbara Miller.
Więcej o przyznanej nagrodzie
Zapraszamy do galerii zdjęć z targów POLEKO 2006.
Tę prestiżową nagrodę, przedsiębiorstwo otrzymało za nowoczesny, wysoce zaawansowany technicznie produkt - przepompownię ścieków z separacją ciał stałych typu TSA 1.60.

Produkt ten to system składający się z nowoczesnych pomp zatapialnych, innowacyjnego systemu separacji ciał stałych, odpowiedniego układu zbiornika i armatury, których współpraca koordynowana jest elektronicznym układem sterująco – zabezpieczającym. Wszystkie elementy systemu, zostały zaprojektowane i są wytwarzane w Hydro-Vacuum S.A.Nagradzanie „Złotym Medalem MTP” najlepszych produktów, eksponowanych na Międzynarodowych Targach Poznańskich, ma już 27-letnią tradycję. Pretendujący do nagrody producenci muszą udowodnić nowoczesność i innowacyjność, zastosowanych w prezentowanych produktach rozwiązań, w odniesieniu do konkurencji światowej. Sprawdzane są również ekonomiczność produktu, jego korzystne oddziaływanie na środowisko, a także praktyczność i użyteczność.

Hydro-Vacuum S.A. już niejednokrotnie zasłynęło nie tylko w Polsce ale również na licznych europejskich wystawach swoimi pompami i systemami pompowymi, które tworzy w oparciu o własny dział badań i rozwoju pod kierownictwem mgr. inż. Jerzego Kosowicza oraz współpracę z uczelniami technicznymi i instytutami badawczo-rozwojowymi. Starania Hydro-Vacuum S.A. w zakresie budowania nowoczesnej oferty zostały dostrzeżone już wcześniej i w roku ubiegłym umieszczono grudziądzką fabrykę na wysokiej pozycji w rankingu polskich firm innowacyjnych.(„Rzeczpospolita” 30 listopada 2005).

Walka o przyznanie medalu na tegorocznych targach Poleko 2006 nie była łatwa. Do konkursu zgłoszono kilkanaście aplikacji produktów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Hydro-Vacuum S.A. mając do wyboru kilka nowych, swoich wyrobów, zgłosiło system pompowy, który łączy kilka najnowszych produktów. Do przyznania Medalu właśnie produktowi Hydro-Vacuum S.A. komisję konkursową przekonały: innowacyjne rozwiązania zastosowane w przepompowni ścieków z separacją ciał stałych, co jest potwierdzone patentami, pozytywne wyniki badań typu przeprowadzone przez zagraniczne jednostki certyfikujące i przyznane przez te jednostki certyfikaty, dobre rekomendacje użytkowników produktu oraz pozytywne ekspertyzy pracowników naukowych politechnik i instytutów badawczych.Obserwuj nas na kanałach: