Aktualności

Aktualności

Strona główna > Aktualności
2007-01-29

Eksport pomp Hydro-Vacuum S.A. z roku na rok poprawia wyniki.


Dział eksportu Hydro-Vacuum S.A. silnym akcentem zamknął rok 2006 realizując w ostatnich miesiącach do jednego ze swoich klientów dostawę 40 pomp głębinowych, wśród których dominowały pompy o wydajnościach powyżej 200 m3/h. Przygotowana partia pomp w sposób imponujący prezentowała się na stanowiskach produkcyjnych, gdyż pomp o tak dużej wydajności w tak licznej partii nie produkuje się każdego tygodnia. Hydro-Vacuum S.A. została wybrana jako dostawca tych pomp, gdyż klient miał już okazję przekonać się do marki Hydro-Vacuum S.A. obserwując pracę siedmiu podobnych agregatów i porównując ich wytrzymałość i żywotność z całym przekrojem pracujących na tych samych ujęciach pomp konkurencyjnych.

pompy głębinowe


Warto tu nadmienić, że realizacja takiej transakcji to nie jest wynik jednorazowych działań. Hydro-Vacuum S.A. od wielu lat buduje swoją pozycję na rynkach byłego WNP. Rynki te dysponują mimo własnej produkcji potężnym potencjałem zakupowym, a tempo ich rozwoju jest godne uwagi. Najbliżsi sąsiedzi Polski Rosja, Białoruś, Ukraina w ostatnich latach odnotowują wysokie tempo wzrostu produkcji przemysłowej np. w Rosji w ostatnich trzech latach jest to od 10 do 20%, również Ukraina w latach 2003-2004 odnotowywała kilkunastoprocentowy wzrost produkcji przemysłowej, przy pewnym spadku tego wskaźnika w ostatnich dwóch latach, a wzrost PKB na Białorusi w roku 2006 szacuje się na około 10%. Dodatkowo Ukraina mimo pewnego przyhamowania w ostatnim okresie wzrostu produkcji przemysłowej w zakresie produkcji i dystrybucji energii elektrycznej, gazu i wody odnotowuje stały wzrost wskaźników produkcji.

Wszystkie te elementy powodują, ze Hydro-Vacuum S.A. systematycznie penetruje te rynki poprzez udział w różnych targach i wystawach, a także drogą organizacji spotkań z potencjalnymi użytkownikami swoich produktów. Dotychczas na wszystkich tych rynkach firma była identyfikowana głównie jako dostawca pomp do przetaczania gazu płynnego, jednak stopniowo obraz ten zaczyna się zmieniać. Tylko w ostatnim roku Hydro-Vacuum S.A. zorganizowała dwie duże konferencje na Ukrainie, których uczestnikami byli przedstawiciele przeszło stu ukraińskich, firm wodociągowych z obszaru Ukrainy zachodniej i tzw. wodociągów obwodu krymskiego. Firma organizuje również we wszystkich w/w krajach liczne mniejsze spotkania. Przedsięwzięcia takie wymagają znacznych nakładów pracy, aby je przygotować, a osoby zainteresowane skłonić do uczestnictwa jednak jest to jedna z najlepszych metod zapoznania potencjalnych użytkowników z wyrobami i ich właściwościami.Obserwuj nas na kanałach: