Układy pompowe do zalewania lewarów wodnych.

Układy pompowe do zalewania lewarów wodnych. Zestawy do zalewania pomp odśrodkowych.

W ofercie Hydro-Vacuum S.A. znajdują się układy pompowe do zalewania lewarów wodnych lub pomp odśrodkowych nie mających zdolności samo zasysania. Układ taki może pracować, w zależności od uzgodnień z klientem w opcji automatycznej lub częściowo automatycznej. Kompletność układu (zakres dostawy) zawsze dostosowany jest do wymagań konkretnego klienta.

Prawie wszystkie pompy wirowe mogą pracować na ssaniu, jednakże tylko pompy samozasysające mają zdolność samozasysania, czyli opróżniania rurociągu ssawnego z powietrza, co jest warunkiem pracy ze ssaniem.

Pompy samozasysające są produkowane w ograniczonym zakresie wielkości i wykonań. W przypadku, gdy pompa odśrodkowa nie ma zdolności samozasysania, aby mogła pompować ze ssaniem wymaga zalania pompy, oraz całego rurociągu ssawnego.

Zalewanie pomp ośrodkowych , nie mających zdolności samozasysania dokonywane jest za pomocą pomp próżniowych z wirującym pierścieniem cieczowym. Ponieważ wraz z zasysanym powietrzem przepompowywana jest również para wodna i cząsteczki wody, pompa taka musi być odporna na te właśnie czynniki. Takimi cechami charakteryzuje się produkowana przez Hydro-Vacuum S.A. pompa próżniowa typu PW/DW – wodno pierścieniowa. Pompy te mogą służyć również do zalewania lewarów wodnych.

Na standardowy układ produkcji Hydro-Vacuum S.A. do zalewania lewarów wodnych i pomp składają się:

  • Pompa próżniowa (PW)
  • Zbiornik próżniowy (ZP)
  • Zbiornik oddzielający pompowany gaz od cieczy roboczej (ZBP)
  • Orurowanie
  • Armatura (zawory)
  • Armatura kontrolno pomiarowa (czujniki i przetworniki ciśnienia i temperatury)
  • Układ zabezpieczająco- sterujący
  • Systemy obecności wody (ZKP + armatura) dla każdej pompy odśrodkowej


Układy zalewowe stosowane są wszędzie tam gdzie występują powierzchniowe ujęcia wody, gdzie pracują pompy nie mające zdolności samozasysania. Zespół pompowy do zalewania lewarów produkcji Hydro-Vacuum SA, pracuje w przepompowni wód gruntowych, chroniacych przed zalaniem miejscowość Gromiec koło Libiąża.

Szczegółowych informacji na ten temat udziela:


Janusz Sadkowski
j.sadkowski@hv.pl,   56 45 07 423


Progam Doboru Pomp Hydro-Vacuum S.A.

Szybkie i proste narzędzie online do doboru pompy na podstawie zadanych kryteriów.

Dzięki PDP za pomocą funkcji „Dobór hydrauliczny” można dobrać konkretne pompy konfigurując m.in. obszar zastosowania, typoszereg pomp, konstrukcję pomp, pompowane medium, punkt pracy itd. Alternatywnie korzystając z „Katalogu produktów” można w wygodny sposób przeglądać katalog pomp stanowiący ofertę produkcyjną Hydro-Vacuum S.A.

Efektem doboru jest karta katalogowa pompy zawierająca wszelkie niezbędne dane hydrauliczne (charakterystykę), elektryczne, materiałowe, konstrukcyjne, gabarytowe itd.

Pierwszą czynnością, którą należy wykonać jest rejestracja nowego konta. Po podaniu kilku niezbędnych danych i zatwierdzeniu formularza na podany email wysyłany jest link aktywacyjny. Po kliknięciu linka można już korzystać w pełni z Programu Doboru Pomp Hydro-Vacuum S.A.

Zachęcamy do założenia konta i wypróbowania naszego programu.
Pomoc techniczna w obsłudze programu tel. 56 45 07 545 (dni robocze w godz. 7:00-15:00)

Wyroby powiązane z pompą

Materiały do pobrania

Brak materiałów do pobrania

Sklep internetowy

Wybrane produkty zakupisz w naszym sklepie internetowym.
Transport gratis dla zamówień powyżej 3000zł brutto.
Szybkie i wygodne zakupy!

Aktualności

Nowa strona www
Już jest - nowa strona internetowa Hydro-Vacuum S.A. - fabryki pomp i systemów pompowych.
Czytaj
Nowe wykonanie materiałowe pomp głębinowych GCE
Nowe pompy głębinowe GCE zyskały dodatkowe wykonanie materiałowe różniące się od dotychczasowego tym, że wirnik wykonany jest z żeliwa. Dzięki temu pompy GCE w nowym wykonaniu materiałowym są jeszcze...
Czytaj
Pompy głębinowe GCE - nowość
Pompy głębinowe GCE to nowa generacja pomp głębinowych GC/GCA/GCB dedykowanych do instalacji PN10 i PN16. Nowa innowacyjna konstrukcja pomp GCE zaprojektowana przez inżynierów Działu Badawczo-Rozwojowego...
Czytaj
Więcej aktualności

Obserwuj nas na kanałach: