Pompy dwustrumieniowe

Pompy dwustrumieniowe DHV

Pompy dwustrumieniowe DHV są pompami poziomymi, jednostopniowymi, z korpusem dzielonym osiowo z wirnikami o dwustronnym ssaniu. Pompy DHV służą do pompowania cieczy czystych lub lekko zanieczyszczonych (maks. 20mg/dm3) o niskiej lepkości i temperaturze do 120oC.

Zalety pomp

 • Wysoka sprawność,
 • Dobre własności antykawitacyjne,
 • Różnorodność wykonań materiałowych,
 • Zdolność samoczynnego zasysania cieczy (WHS, WHG)
 • Prosta budowa,
 • Możliwość zmiany ustawienia kąta króćca ssawnego,
 • Stosowanie tulei ochronnych wału oraz wymiennych pierścieni bieżnych.

Cechy

 • Wysoka sztywność układu hydraulicznego - dzięki podparciu wału z obu jego stron.
 • Do minimum zredukowane zostały siły osiowe w pompie co pozwala na proste łożyskowanie pompy i znacznie wydłuża jej żywotność - dzięki centralnie umieszczonemu na wale pompy wirnikowi i ssaniu wody przez wirnik z obu jego stron.
 • Dzielony na dwie połowy, górną i dolną, korpus pompy co pozwala, po zdjęciu górnej połowy, na bardzo wygodne i łatwe dokonywanie inspekcji oraz napraw układu hydraulicznego.
 • Pompy charakteryzują się wysokimi sprawnościami i niskimi kosztami eksploatacji.
 • Optymalny dobór pomp na zadane parametry pracy - dzięki dużej ilości typowielkości pomp i bardzo szerokiemu ich zakresowi pracy.

DANE TECHNICZNE

 • Wydajność Q: do 12000 m3/h
 • Wysokość podnoszenia H: do 220 m
 • Temperatura cieczy pompowanej t: do 120oC

Budowa

Obudowa pompy - jest podzielona w płaszczyźnie poziomej
Wirnik - typu zamkniętego z podwójnym ssaniem
Wał - jest zabezpieczony tulejami wału
Uszczelnienie - standardowa konstrukcja przewiduje szczeliwo miękkie. Pompy, na żądanie, mogą być również wyposażone w uszczelnienia mechaniczne renomowanych producentów.
Łożyska - w tym rodzaju pomp, symetria podwójnego ssania lub zastosowanie wirników przeciwległych, eliminują hydrauliczną siłę osiową, więc łożyska są odciążone z tej siły. Stosowane są łożyska kulkowe smarowane smarem lub - na żądanie - olejem. Wszystkie części obrotowe są z dużą uwagą dynamicznie wyważone i wolne od wibracji.
Prędkość obrotowa - przewidywane osiągi odnoszą się do prędkości od 2900 do 500 obr./min (50 Hz). Możliwa jest również praca pompy w różnych prędkościach obrotowych ze względu na zastosowanie innego rodzaju napędów niż silniki elektryczne oraz zastosowanie przemienników częstotliwości.

Konstrukcja pompy

Konstrukcja pompy DHV do typowielkości 350-360 z uszczelnieniem sznurowym

 

Konstrukcja pompy DHV do typowielkości 350-360 z uszczelnieniem mechanicznym
Konstrukcja pompy DHV dla typowielkości 350-430, 350-510 oraz wybranych konstrukcji 300-700, obie z uszczelnieniem sznurowym
Konstrukcja pompy DHV dla typowielkości 350-430, 350-510 oraz wybranych konstrukcji 300-700, obie z uszczelnieniem mechanicznym
Konstrukcja pompy DHV od typowielkości 350-620 z uszczelnieniem sznurowym
Konstrukcja pompy DHV od typowielkości 350-620 z uszczelnieniem mechanicznym

Pole pracy

Progam Doboru Pomp Hydro-Vacuum S.A.

Szybkie i proste narzędzie online do doboru pompy na podstawie zadanych kryteriów.

Dzięki PDP za pomocą funkcji „Dobór hydrauliczny” można dobrać konkretne pompy konfigurując m.in. obszar zastosowania, typoszereg pomp, konstrukcję pomp, pompowane medium, punkt pracy itd. Alternatywnie korzystając z „Katalogu produktów” można w wygodny sposób przeglądać katalog pomp stanowiący ofertę produkcyjną Hydro-Vacuum S.A.

Efektem doboru jest karta katalogowa pompy zawierająca wszelkie niezbędne dane hydrauliczne (charakterystykę), elektryczne, materiałowe, konstrukcyjne, gabarytowe itd.

Pierwszą czynnością, którą należy wykonać jest rejestracja nowego konta. Po podaniu kilku niezbędnych danych i zatwierdzeniu formularza na podany email wysyłany jest link aktywacyjny. Po kliknięciu linka można już korzystać w pełni z Programu Doboru Pomp Hydro-Vacuum S.A.

Zachęcamy do założenia konta i wypróbowania naszego programu.
Pomoc techniczna w obsłudze programu tel. 56 45 07 545 (dni robocze w godz. 7:00-15:00)

Wyroby powiązane z pompą

Materiały do pobrania

Realizacje

Stacja Uzdatniania Wody - Wodociągi GrudziądzStacja Uzdatniania Wody "Mała Nieszawka" - Wodociągi ToruńPompownia Strefowa P1 - Wodociągi GdyniaUjęcie Wody Straszyn - Wodociągi GdańskElektrownia - UkrainaPerm - Rosja

Aktualności

Nowa strona www
Już jest - nowa strona internetowa Hydro-Vacuum S.A. - fabryki pomp i systemów pompowych.
Czytaj
Nowe wykonanie materiałowe pomp głębinowych GCE
Nowe pompy głębinowe GCE zyskały dodatkowe wykonanie materiałowe różniące się od dotychczasowego tym, że wirnik wykonany jest z żeliwa. Dzięki temu pompy GCE w nowym wykonaniu materiałowym są jeszcze...
Czytaj
Pompy głębinowe GCE - nowość
Pompy głębinowe GCE to nowa generacja pomp głębinowych GC/GCA/GCB dedykowanych do instalacji PN10 i PN16. Nowa innowacyjna konstrukcja pomp GCE zaprojektowana przez inżynierów Działu Badawczo-Rozwojowego...
Czytaj
Więcej aktualności

Obserwuj nas na kanałach: