Zastosowanie
Pompy próżniowe i dmuchawy z wirującym pierścieniem cieczowym (zwane ogólnie sprężarkami) stosowane są w różnych procesach technologicznych gdzie jest potrzebne ssanie i tłoczenie gazów pozbawionych olejów, w szczególności w przemysłach: chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym, papierniczym, i tekstylnym a także do zalewania pomp wirowych i lewarów.Pompy typu PW, DW znajdują zastosowanie w przemysłach:
Możliwe jest stosowanie różnego rodzaju cieczy roboczej, zależnie od wymagań procesu technologicznego, pod warunkami:
DANE TECHNICZNE
Pompy próżniowe
DANE TECHNICZNE
Dmuchawy
Możliwość dostawy pomp próżniowych z osprzętem - systemów próżniowych zawierających:
Szczegółowych informacji na ten temat udziela:
Janusz Sadkowski j.sadkowski@hv.pl,   56 45 07 423
Pompa PW.4.13 z kompletną instalacja wody roboczej w układzie zamkniętym. Wymiennik ciepła płaszczowo-rurowy. Wykonanie do strefy zagrożonej wybuchem. Zastosowanie w przemyśle drzewnym.
Pompa PW.7.24 z kompletną instalacją wody roboczej w układzie zamkniętym. Wymiennik ciepła płytowy. Zastosowanie w przemyśle drzewnym.
Pompa PW.1.13 z prostą instalacją wody roboczej w układzie otwartym.
Pompa PW.1.12 z instalacją wody roboczej w układzie kombinowanym. Wyposażony w układ zalewania pompy odśrodkowej.
Pompa PW.4.22 z kompletną instalacją wody roboczej w układzie zamkniętym. Wymiennik ciepła płytowy. Zastosowanie w przemyśle tłuszczowym.
Cechy:
Zasada działania, konstrukcja
Zasada działania sprężarki z wirującym pierścieniem cieczowym jest następująca. W cylindrycznej obudowie "O", częściowo wypełnionej cieczą znajduje się wirnik skrzydełkowy "W" z piastą o dużej średnicy. Po uruchomieniu pompy, z powodu wirowania wirnika, ciecz zostanie wprowadzona w ruch okrężny i odrzucona na ściany obudowy tworząc pierścień cieczowy. Jeżeli wirnik zostanie umieszczony mimośrodowo w stosunku do obudowy, to przy piaście powstanie wolna od cieczy przestrzeń sierpowa podzielona łopatkami wirnika na oddzielne komory. Objętość komór początkowo wzrasta a po minięciu dolnego położenia maleje. Jeżeli w bocznych ścianach (tarczach), stanowiących osiowe zamknięcie komór, wyciął otwory na początku (okno ssące "S") i na końcu (okno tłoczne "T") przestrzeni sierpowej to na skutek powiększenia objętości komory gaz będzie do niej zasysany a następnie w skutek jej zmniejszania sprężany i wytłaczany na zewnątrz. Ponieważ razem ze sprężonym gazem przez okno tłoczne usuwana jest część cieczy z pierścienia musi był ona stale uzupełniana.Zasada działania pompy z wirującymi pierścieniami cieczowymi:
Podłączenie urządzenia
Na całość urządzenia próżniowego (sprężarkowego) składa się:Wymagania eksploatacyjne
Wpływ temperatury wody roboczej na ciśnienie ssania i wydajność pomp próżniowych:
Jedno stopniowe pompy:
Dwu stopniowe pompy:
Wyroby powiązane z pompą
Materiały do pobrania
Realizacje