Projekty Unijne

Projekty UnijneHYDRO-VACUUM SPÓŁKA AKCYJNA realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Prace badawcze nad opracowaniem zintegrowanej innowacyjnej konstrukcji miniturbin i pomp normowych”
Cel projektu: Celem projektu jest opracowanie i wdrożenie do produkcji zintegrowanego typoszeregu innowacyjnych miniturbin i pomp, które umożliwią produkcję energii z niezagospodarowanych cieków wodnych i jałowych zrzutów cieczy oraz energooszczędne pompowanie.

Planowane efekty: W ramach projektu zostanie opracowany nowy wysokosprawny typoszereg pomp oraz miniturbin ze specjalnie opracowanymi wirnikami typu Francisa, umożliwiającymi produkcję lub oszczędność energii. Transport cieczy z wykorzystaniem wysokosprawnych pomp umożliwi obniżenie energochłonności układów zaopatrzenia w wodę, ciepło w postaci gorącej wody oraz innych układów przemysłowych opartych o pompowanie cieczy, natomiast zastosowanie miniturbin umożliwi produkcję energii z małych cieków wodnych i zrzutu wody oczyszczonej w oczyszczalniach i przedsiębiorstwach przemysłowych.

Wartość projektu: 7.388.209,41 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 4.111.442,85 PLN
Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka

Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Regionalny Program Operacyjny

Programy Krajowe

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Aktualności

Nowa strona www
Już jest - nowa strona internetowa Hydro-Vacuum S.A. - fabryki pomp i systemów pompowych.
Czytaj
Nowe wykonanie materiałowe pomp głębinowych GCE
Nowe pompy głębinowe GCE zyskały dodatkowe wykonanie materiałowe różniące się od dotychczasowego tym, że wirnik wykonany jest z żeliwa. Dzięki temu pompy GCE w nowym wykonaniu materiałowym są jeszcze...
Czytaj
Pompy głębinowe GCE - nowość
Pompy głębinowe GCE to nowa generacja pomp głębinowych GC/GCA/GCB dedykowanych do instalacji PN10 i PN16. Nowa innowacyjna konstrukcja pomp GCE zaprojektowana przez inżynierów Działu Badawczo-Rozwojowego...
Czytaj
Więcej aktualności

Obserwuj nas na kanałach: