Zestawy Hydroforowe

Zestawy Hydroforowe ZHI, ZHJ

Strona główna > > zestawy ZHI, ZHJ
ZHI i ZHJ to zestawy jednopompowe zbudowane w oparciu o pompy OPA i OPB, wyposażone w armaturę zwrotną, zbiornik hydroforowy, układ sterowania. Konfi guracja zestawu zależy od jego przeznaczenia i zastosowania.

Zestawy jednopompowe przeznaczone są do przetłaczania wody, podnoszenia ciśnienia w sieciach wodociągowych, kompensacji strat hydraulicznych wynikających z charakterystyki zasilanego rurociągu.

Główne obszary zastosowań:

  • niewielkie sieci wodociągowe,
  • wewnętrzne sieci hydrantowe,
  • systemy irygacyjne (ogrodnictwo, rolnictwo),
  • przemysłowe instalacje wodne i technologiczne (układy chłodzenia, systemy myjące, itp.).

DANE TECHNICZNE

  • Wydajność: 1,5 ÷ 75 m3/h
  • Wysokość podnoszenia: 12 ÷ 100 m
  • Temperatura cieczy pompowanej: max 40oC
  • Ciśnienie pracy: 1 [bar]

Budowa:

Zestawy ZHI i ZHJ to układy jednopompowe. Pompa posadowiona jest na konstrukcji nośnej i wyposażona w armaturę zwrotną i odcinającą, elementy sterujące (łącznik ciśnieniowy LCA lub przetwornik ciśnienia), układ sterowania i zbiornik hydroforowy.

Agregaty pompowe: W zestawach ZHI i ZHJ zastosowano agregaty pompowe typu OPA i OPB (wersja zmodernizowana OPA).

Konstrukcja nośna: Konstrukcja spawana, wykonana z profi li stalowych. Osadzona jest na wibroizolatorach, umożliwiających korygowanie wysokości zestawu w zakresie 20 mm oraz jego odpowiednie wypoziomowanie. Konstrukcja nośna może być wykonana ze stali konstrukcyjnej węglowej ocynkowanej ogniowo lub stali austenitycznej.

Armatura: Pompa wyposażona jest w zawór zwrotny. W przypadku układów ZHI.2 ÷ ZHI.3 oraz ZHJ.0 ÷ ZHJ.3, są one wyposażone dodatkowo w kulowe zawory odcinające po stronie tłocznej i ssawno-napływowej. Po stronie tłocznej zawsze znajduje się manometr instalowany na rurociągu tłocznym lub na zbiorniku hydroforowym (w przypadku ZBW.5 – o pojemności 200 litrów lub zbiorników ZBO).


Progam Doboru Pomp Hydro-Vacuum S.A.

Szybkie i proste narzędzie online do doboru pompy na podstawie zadanych kryteriów.

Dzięki PDP za pomocą funkcji „Dobór hydrauliczny” można dobrać konkretne pompy konfigurując m.in. obszar zastosowania, typoszereg pomp, konstrukcję pomp, pompowane medium, punkt pracy itd. Alternatywnie korzystając z „Katalogu produktów” można w wygodny sposób przeglądać katalog pomp stanowiący ofertę produkcyjną Hydro-Vacuum S.A.

Efektem doboru jest karta katalogowa pompy zawierająca wszelkie niezbędne dane hydrauliczne (charakterystykę), elektryczne, materiałowe, konstrukcyjne, gabarytowe itd.

Pierwszą czynnością, którą należy wykonać jest rejestracja nowego konta. Po podaniu kilku niezbędnych danych i zatwierdzeniu formularza na podany email wysyłany jest link aktywacyjny. Po kliknięciu linka można już korzystać w pełni z Programu Doboru Pomp Hydro-Vacuum S.A.

Zachęcamy do założenia konta i wypróbowania naszego programu.
Pomoc techniczna w obsłudze programu tel. 56 45 07 545 (dni robocze w godz. 7:00-15:00)

Wyroby powiązane z pompą

Materiały do pobrania

Aktualności

Nowa strona www
Już jest - nowa strona internetowa Hydro-Vacuum S.A. - fabryki pomp i systemów pompowych.
Czytaj
Nowe wykonanie materiałowe pomp głębinowych GCE
Nowe pompy głębinowe GCE zyskały dodatkowe wykonanie materiałowe różniące się od dotychczasowego tym, że wirnik wykonany jest z żeliwa. Dzięki temu pompy GCE w nowym wykonaniu materiałowym są jeszcze...
Czytaj
Pompy głębinowe GCE - nowość
Pompy głębinowe GCE to nowa generacja pomp głębinowych GC/GCA/GCB dedykowanych do instalacji PN10 i PN16. Nowa innowacyjna konstrukcja pomp GCE zaprojektowana przez inżynierów Działu Badawczo-Rozwojowego...
Czytaj
Więcej aktualności

Obserwuj nas na kanałach: